Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojování kouřovodů

Dobrý den,
měl bych dotaz. Nevíte, zda jdou vzájemně spojovat silnostěnné a slabostěnné kouřoviny? Potřebuji něco provizorně zapojit a ty silnostěnné jsou moc drahé na to, že to pak vyhodím. A musím se napojit na silnostěnnou.
Díky moc.

Co se týká současného připojení kouřovodu kotle. Nevím sice, zda jsou komínové vložky až k patě komína, předpokládám že asi ano (vybírací dvířka pro saze většinou jsou až u paty). Pokud by to tak bylo, tak bych, za kotlem, udělal ještě jednu zděř a to tu 130 mm, přímo ve výšce výstupu z kotle a kotel napojil přímo do ní.
V případě, že by bylo nutné, aby se roura dala rozebrat bez manipulace s kotlem po jeho ustavení, nebo se provádělo napojení bez odstavení kotle, tak se kouřová roura uprostřed rozřízne a díl do zděře se zasune jako první, pokud možno co nejhlouběji do komína. Pak se osadí část roury na kotel, druhý díl se vytáhne a přiloží se k rouře od kotle a spoj se pak "obejme" širší objímkou z plechu 1- 1,2 mm, ohnutou pro stažení několika šroubky, případně se stáhne ta objímka, bez ohybu, třeba i motex páskou, přes ten plech, několikrát vedle sebe.

Dobře, vyzkouším to.

A ještě jedna drobnost. Poradíte mi, jak dostat tu nerezovou převlečnou redukci na ten šamotorvý sopouch? Prostě to tam nemůžu přes tu šňůru dostat. Už jsem ji zklepával kladivem, zkouším do té redukce mlátit kladivem a nic. Mám strach, aby nepraskl ten sopouch.

Není na to nějaký trik?

Díky

Já tedy nepochopil o co jde. Jak "redukci na ten šamotový sopouch"? Ta redukce/případně roura, by měla jít, aspoň podle mne vždy do sopouchu a ne "na něj".
Teď jsem ještě kouknul na ten odkaz té redukce, který jsem původně nezaregistroval. Zkusil bych šňůru namazat třeba vazelinou (ta by se pak ohřevem vypálila). A tu redukci nenatloukat, ale snažit se ji otáčivým pohybem spíše nasunout.