Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alarm - vystup s otvorenym kolektorom

V navode alrmu je text

Výstupy s otevřeným kolektorem mohou být použity přímo, pokud to zařízení dovolí, nebo mohou řídit relé. Připojte antiparalelní diodu k cívce relé. Tyto výstupy mohou být řízeny pouze telefonními příkazy nebo SMS zprávami.
Vysvětlivky ke kabeláži: pro ovládání domácích spotřebičů (pro speciální pořadí)
Ovládací box má čtyři vodiče:
- Dva žluté vodiče AC pro připojení k domácím spotřebičům
- GND (uzemnění), +12V DC vodič pro připojení ke zdroji stejnosměrného proudu 12V DC (napájecí adaptér)

nic sa tam neuvadza o moznom pripojenom vykone, predpokladad je, ze pripojenie je konektor(12v)-zem, po aktivacii sa tam objavi 12v voci zemi
mozem pripojit rele alebo pre castejsie spinanie radsej ssr-rele-modul-2a-250vac ? Ma sice napisane ovladanie 5V, ak bude na vystupe 12, bude problem? Predradit este odpor? Aky velky?
Na schme toho SSR je oznacenie vstupu CH2, na plosnom spoji CH1, predpokladam ze je to len bordel v oznaceni

Zariadenie zatial nemam, robim len navrh co a ako kam zapojit.

NAvod stoji za prd, vobec v kabelazi obrazku niesu 4 vodice, a uz vobec nie zlte, kedze navod je cierno-biely

Jedna sa o Evolveo Sonix

podotazka, alarm neobsahuje ziaden vystup co sa tyka stavu, okrem vstavanej c/z led. Potrebujem indikaciu v inej miestnosti, mozem paralelne zapojit dalsiu c/z LED? Neviem ci je tam napetovy vystup, alebo je pripojena na prudovy zdroj . . . ked zopne, je tam cca 1,8 V oproti zemi. Cela doska je v podstate smd, je pre mna nemozne najst tranzistor vystupny, a aj ak by som ho nasiel, nic nezistim - pochybujem zeby som na nom nasiel nejaky popis :-).
Odpojit led na alrme a zapojit cez kabel druhu?
Pripojit paralelne dalsiu? Napriamo, alebo cez odpor?
najlepsie by bol nejaky malinky modul, s jednym tranzistorom, ale nikde som nic take male nenasiel, jedine SSR na niekolko amrerov a velkych rozmerov vzhladom na to ze to potrebujem na LED
Alebo nejaky napad?