Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s nastavením teploty vody

Mám v koupelně průtokový ohřívač a klasickou pákovou baterii. Problém je v nastavení optimální teploty vody, ohřívač spíná až v poloze baterie hluboko směrem k teplé - ve výsledku teče horká voda a když ji chci trochu naředit studenou a vrátím páku bateriie o něco zpátky ohřívač se vypne a začne téct studená. Nepomohla by tento problém vyřešit termostatická baterie?
Díky

Pokud jsem se dobře díval tak má spotřebu 18 kW. Před více jak 20 lety byly od stejné firmy instalovány os tejném výkonu ve sprchách našeho podniku a nebyl problém. Ještě si pamatuji, že to šlo pustit na poloviční výkon (9 kW). Osobně si myslím, že bude problém s tlakem a ten také může být tím, že je někde omezený průtok zaneseným potrubím či sítkem. Další věcí je jak starý je ten průtokový ohřívač a či není někde také zanešený.

Ono to souvisí s tím, co jsem psal. Pokud je tlak v systému někde u spodní hranice nastavení toho tlakového/průtokového čidla ohřívače, které chrání ohřívač proti přehřátí a omezuje maximální teplotu na výstupu, tak jsou tyto problémy znatelnější. A pochopitelně ten průtok může být také ovlivněn rovněž zanešením potrubí. Zda by to mohlo být tím, se dá posoudit z toho, zda tento problém vznikl až nyní, nebo se projevoval již dříve. Ale někdy se stává, pokud je instalace napojena na veřejnou síť, že se změní tlakové podmínky v síti a pak se toto může rovněž projevit až dodatečně. No a v případě vlastního zdroje (čerpadlo + tlaková nádraž) to zase mohou ovlivnit změny nastavení tlaku na vodárně. Zkrátka těch příčin může být víc.