Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vydrží to dlažba?

Mám plávajúcu podlahu (laminát lepšej kvality). Chcem na ňu položiť liatinovú piecku o hmotnosti cca 200 kg. Aby piecka nestála rovno na podlahe rozmýšľam nad podložkou. Okrem klasických možností (plech alebo sklo) ma napadlo položiť na podlahu 1 kus dlažby o veľkosti 120x120 cm (hrúbka cca 1cm) a na to piecku. Ta dlažba bude položená len tak, voľne. Bojím sa ale, že mi ta dlažba praskne. Podlaha je síce rovná, ale podložka na ktorej je (OSB dosky) sa pri zaťažení veľmi mierne prehýba. Tak neviem či sa ten tlak váhy piecky nespôsobí prasknutie tej dlažby, prípadne, pri používani ak mi spadne na dlažbu nejaký tvrdý/ťažký predmet či to nepreskne. Čo myslíte?

Dlažba by mohla pravděpodobně prasknout. Spíše bych použil Cetris desku síly 2 cm. Na menší prohyb i náraz je podstatně méně choulostivá než dlažba. Bez problémů je možné uříznout potřebný rozměr a bude i částečně tepelně izolovat od plovoučky a i ta by pod ní mohla dilatovat.