Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jistič a vyhazování pojistek

Ahoj, mám v bytě problém s častým vyhazováním pojistek většinou např. při spuštění prodlužky s počítači apod., tak mi to vyhodí pojistky a většinou ještě ty na chodbě, ne v bytě. A nahodit jdou třeba až na 3tí pokus, jaký to má odpor, pokud jsou ty spotřebiče zapojené. Mohlo by mi pomoci domluvit si na ČEZu vyšší hodnotu u jističe?

kdo má v novém bytě v r.2022 klasickou žárovku? leda někdo, kdo neplatí elektřinu.
a jak by mohla jedna stará žárovka vyhodit nejméně 16A jistič s charakteristikou "b"? leda že má všechno pověšené na jediný jistič a pak stačí i "malý" nárazový proud - to ta revize musela vypadat.

vždycky po odstávce fabriky a zapínání proudu nám jedna x-prodlužovačková větev v kaclu vyrážela B16A jistič. než zkoušet x pokusů, vyplatilo se pohledat příslušné zásuvky a většinu prodlužek odpojit.
časem došlo k nahrazení stoláků notebuky a jejich menšími napájecími adaptéry (monitory zůstaly). tento jistič pravidelně při tom množství spínaných zdrojů vypadával dál, céčkový nám vyměnit nechtěli.

ovšem aby to vyrážela jedna prodlužka s jedním pc? zkus mu v biosu (někde v power) nastavit, že se po obnovení nemá zapnout.
a kdyžtak vyměnit zdroj v tom pc.
i kdyby ten zdroj byl viníkem, jestli je v tom bytě víc pc, vypnul bych v biosu tu volbu všem.
není na té prodlužce i tiskárna laserovka?