Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbytky lepidla na okenním rámu

Zdravím
Potřebuji vyčistit okenní plastový rám od lepidla. Byl na něm nalepený suchý zip jako součást tzv. "rukávu" pro odvod horka z přenosné klimatizace a k nepřipuštění vstupu horkého vzduchu z venku do klimatizované místnosti. Letošní horka a už třetí sezóna způsobily, že se suchý zip začal silně odlepovat a to lepidlo zůstalo na rámu. Poradí někdo, jaký čistič na to použít? Díky

Tak jsem koupil ten Isopropanol, píšou odpmašťuje, odstraní lepidlo. A je to na dvě věci. Na nic a na hov.o. Jen to žmoulá, lepidlo neodstraní. Měl jsem doma zbytek technického benzínu, cca 1,5 dcl. A tím to šlo. Ale musí se pořád používat čistý hadr, protože to lepidlo zůstane na hadru a pak se opět rozmazává na plast. Takže jsem spotřeboval asi 1 a půl hadru rozměru prachovky. A to jsem čistil jen cca 1m

Tak ono se to tváří, že se to odstraní, bohužel se to jen "pohybuje" na povrchu toho lepidla. Bohužel nevím co je to za materiál to lepidlo. Ještě jsem uvožoval o toluenu, ale měl jsem doma zbytek benzinu. Stejně ho asi budu muset koupit, toluen, ten suchý zip tam stále je. Ale půjde pryč.

Skúšal si aspoň na menšej ploche čo s lepidlom spraví olej? Ono je to také nezvyčajné ak to nepoznáš. Ja som kedysi dávno niekde vyhľadal informáciu že použiť olej a síce som to vtedy skúsil ale neveril som prakticky vôbec že to bude fungovať. Ako predsa logicky môže nejaký obyčajný kuchynský slnečnicový olej rozložiť lepidlo? Blbosť! Ale ono to funguje. Vyskúšaj a uvidíš. Neviem či to funguje na všetky druhy lepidla. Ja som to už skúšal viac krát na bežné zostatkové lepidlo po nálepkách.

Taky se mi stalo. Koupila jsem HG odstraňovač nálepek (smrdí jako ředidlo).
Odlila jsem trochu do jiné nádoby a přiměřeně širokým štětcem (na výtvarnou výchovu) jsem potírala rám se zbytky lepidla. Nechala chvilku (3-5min.) působit a pak setřela papírovou utěrkou. Šlo to docela dobře dolů. Štětec byl pak na vyhození.

Teď mám opačný problém - je to tak odmaštěné, že na tom nový suchý zip při velkých teplech nechce místy držet (mám okna na JZ).