Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení 1/2 zahradní hadice

Zdravím všechny, zajímal by mě váš nápad na co nejlevnější řešení spoje dvou 1/2 hadic. Klasické spojky zmiňovat nemusíte :D Jde o to že chci udělat cca 150 spojů. Díky za nápady

Kdyz neuvedes, na co presne a proc chces tolik spoju, tezko radit. Idealni reseni je poptat u vyrobce hadici o patricne delce. Nejlevnejsi funkcni reseni je narvat do obou koncu kousek hlinikove nebo plastove trubky a zajistit hadicovymi sponami, ty koupis ve velkem za par korun.

Moje představa je taková: máme zhruba 75 rostlin ( kanadské borůvky, muchovniky, kiwi, mladé liskace atd.) které jsou od sebe zhruba 50-100cm.
No a jelikož u nás jsou dešťové srážky málo, každý den celou zahradu uzalivat je časově náročné, vzal bych tedy klasickou hadici, natahnul kolem všech rostlin, u každé rostliny ji urizl třeba o 15cm a místo vzniklé mezery napojil hadici pro kapenkovou zavlahu. Jenže 1 rostlina = 2 spoje a kupovat 150 spojek se mi moc nechce. Jak říkáte, koukal jsem na alu trubky, to by šlo našel jsem za 30kc 1m z ktereho bych udělal 20 spojek (1,5kc/ks). Teď přemýšlím nad tím zajištěním, jestli ty spony, drát?, co nilonove pásky? těch mám mraky ale to by asi ne udrželi že? Leda bych udělal drážky na trubce? :)

Také by šlo použít měděné slabostěnné trubky na teplovodní topení a na přichycení klasické motex- pásky. Pokud opravdu co nejlevněji tak v sběrovém dvoře či šrotišti nějaké trubičky z konstrukce starých stanů.

Taky záleží, jestli to bude připojené na tlakovou vodu nebo jen samospád. U tlakové vody budou spony nutné. Levnější bude vázací drát- nahřát konec hadice pistolí nebo v horké vodě, narazit trubku, omotat drátem a zakroutit kleštěma. Stahovací pásky to možná neudrží. Je třeba to prověřit, když u toho nebudeš stát a někde se to rozpojí, poteče ti hodinu všechna voda na jedno místo. Když k tomu pak dáš zavlažovací počítač nebo jen mechanický časový ventil, tak se nemusíš o nic starat.Počítač lze naprogramovat nastálo, ventil se musí pokaždé natáhnout .Taky počítej s tím, že budou tlakové ztráty a na konci už to moc kapat nebude, tak tam možná prodloužit tu děrovanou hadici nebo dát víc okruhů.

Děkuju za velmi věcnou a konkrétní odpověď. Určitě udělám zkušební kus s těmi dráty a nechám pod tlakem třeba 2 dny zatím bez děrované hadice. O tom tlaku na konci máte pravdu, přiklonim se na variantu s více okruhy protože to je možné. Moc díky

Já ve skleníku řešil něco podobně. Použil jsem elektrikářskou vrapovou PVC ohebnou trubku, pro uložení vodičů pod omítku, tuším že 16 mm. Udělal jsem dva okruhy a u rostlinek jsem do ní vždy udělal dírku (případně víc), špendlíkem. Oba okruhy jsou napojeny na společný tlakový přívod vody pomocí rozboček z Aqua plastového systému a s kulovými ventilky, kterými se dá doregulovat vždy potřebné množství vody, pro jednotlivé okruhy. Z těchto dírek pak tryská pak voda k rostlince. Směr se dá korigovat vychýlením toho špendlíku v dírce. Občas je nutné dírky pročistit. Zalévání je provedeno programovým zavlažovačem. Ale důležité je, aby byl celý systém přívodních hadic proveden s černou vložkou (neprůsvitných), neboť v těch průsvitných se tvoří řasa, která pak ucpává jak programátor zavlažování, tak i trysky na trubce.
P.S. Potřebné spoje PVC hadic na tu el.trubku jsem "zatmelil" mamutem.

Stačí když bude tlakový spád na hadici způsobený prouděním vody významně menší než statický tlak a výtok z těch trysek bude cca rovnoměrný. Na všechno se dají najít vzorečky, ba i online kalkulátory :-) A když bude přesné zadání, rád to spočítám.

Stačí klasická zavlažovací hadice 1/2" - má dírky po 50 cm. Na začátek se dává ventil kvůli tlaku a na konec koncovka. Mám s tím udělané zavlažování živého plotu kolem celé zahrady a ve skleníku. Dřív to prodávali ve všech Hobby marketech. Teď to nemají nikde a v hobby marketech je jenom příšerně drahá Gardena, u které jsem nepochopil, jak se to spojuje. Nemohl jsem k tomuhle zavlažování sehnat T-spojku. Pak jsem objevil eshop, kde to vše mají za pár korun. Tady je odkaz na kapací hadice, kde se mi nejvíc líbí ty kolem 800 Kč za 100 m, i když mají dírky po 33 cm - https://obchod.remont-cerpadla.cz/search?term=kapac%C3%AD+hadice
A ještě spojky. Tohle se mi zdá levnější než vymýšlení složitých věcí. Pomocí spojek si můžete hadici zkrátit, aby Vám kapala, kde budete potřebovat, nebo kombinovat s celou hadicí. Spojky se nasazují nahřátím. https://obchod.remont-cerpadla.cz/sada-42ks-pro-kapkovou-zavlahu-16mm