Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení 1/2 zahradní hadice

Zdravím všechny, zajímal by mě váš nápad na co nejlevnější řešení spoje dvou 1/2 hadic. Klasické spojky zmiňovat nemusíte :D Jde o to že chci udělat cca 150 spojů. Díky za nápady

Já ve skleníku řešil něco podobně. Použil jsem elektrikářskou vrapovou PVC ohebnou trubku, pro uložení vodičů pod omítku, tuším že 16 mm. Udělal jsem dva okruhy a u rostlinek jsem do ní vždy udělal dírku (případně víc), špendlíkem. Oba okruhy jsou napojeny na společný tlakový přívod vody pomocí rozboček z Aqua plastového systému a s kulovými ventilky, kterými se dá doregulovat vždy potřebné množství vody, pro jednotlivé okruhy. Z těchto dírek pak tryská pak voda k rostlince. Směr se dá korigovat vychýlením toho špendlíku v dírce. Občas je nutné dírky pročistit. Zalévání je provedeno programovým zavlažovačem. Ale důležité je, aby byl celý systém přívodních hadic proveden s černou vložkou (neprůsvitných), neboť v těch průsvitných se tvoří řasa, která pak ucpává jak programátor zavlažování, tak i trysky na trubce.
P.S. Potřebné spoje PVC hadic na tu el.trubku jsem "zatmelil" mamutem.

Stačí když bude tlakový spád na hadici způsobený prouděním vody významně menší než statický tlak a výtok z těch trysek bude cca rovnoměrný. Na všechno se dají najít vzorečky, ba i online kalkulátory :-) A když bude přesné zadání, rád to spočítám.

Stačí klasická zavlažovací hadice 1/2" - má dírky po 50 cm. Na začátek se dává ventil kvůli tlaku a na konec koncovka. Mám s tím udělané zavlažování živého plotu kolem celé zahrady a ve skleníku. Dřív to prodávali ve všech Hobby marketech. Teď to nemají nikde a v hobby marketech je jenom příšerně drahá Gardena, u které jsem nepochopil, jak se to spojuje. Nemohl jsem k tomuhle zavlažování sehnat T-spojku. Pak jsem objevil eshop, kde to vše mají za pár korun. Tady je odkaz na kapací hadice, kde se mi nejvíc líbí ty kolem 800 Kč za 100 m, i když mají dírky po 33 cm - https://obchod.remont-cerpadla.cz/search?term=kapac%C3%AD+hadice
A ještě spojky. Tohle se mi zdá levnější než vymýšlení složitých věcí. Pomocí spojek si můžete hadici zkrátit, aby Vám kapala, kde budete potřebovat, nebo kombinovat s celou hadicí. Spojky se nasazují nahřátím. https://obchod.remont-cerpadla.cz/sada-42ks-pro-kapkovou-zavlahu-16mm