Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení elektromotorku

Dobry vecer. Chci se zeptat, kdyz mam maly DC elektromotorek na 12V, ktery ma odber treba napr 500 mA, tak muzu ho napajet zdrojem 12V/2A (udaje na stitku zdroje). Ptam se, jestli si moturek vezme proudu, kolik potrebuje nebo ho muzu vyssim proudem spalit? Dekuju za odpovedi :-)

Z debaty vyplýva, že z času na čas potrebuješ odsať z nádržky RC modelu benzín. Chceš teda občas zapojiť čerpadlo na zdroj, presunúť sa s ním a aj s modelom k zásuvke, priložiť bandasku a prečerpať benzín do nej. Pritom oprskáš benzínom seba, okolie a aj šuflík, v ktorom budeš skladovať čerpadlo. Nebolo by jednoduchšie takéto niečo:
[95662-odsavacka-jpg]
Dostaneš to v ktoromkoľvek obi, ...bachu, či ...fielde a pod. od niekoľko deci až po niekoľko litrov. Do 200ml aj v lekárni, či zdravotníckych potrebách.