Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení elektromotorku

Dobry vecer. Chci se zeptat, kdyz mam maly DC elektromotorek na 12V, ktery ma odber treba napr 500 mA, tak muzu ho napajet zdrojem 12V/2A (udaje na stitku zdroje). Ptam se, jestli si moturek vezme proudu, kolik potrebuje nebo ho muzu vyssim proudem spalit? Dekuju za odpovedi :-)

Já bych se ještě zeptal co je to za zdroj. Jestli je stabilizovaný, tj. na svorkách je při odběru od 0 do 2A dvanáct voltů (plusmínus nějaké drobné) nebo nestabilizovaný a těch 12V je tam jen při odběru 2A a když je odběr menší, tak napětí může být vyšší.

Myslim, ze je stabilizovany. Je to nejaky spinany cinsky zdroj. Vlastne tim chci napajet male cerpadylko Turnigy na odpumpovani benzinu ze spalovaciho rc modelu auta, kdyz vim, ze nejakou dobu nebudu jezdit, odcerpam benzin zpet do kanystru. Takze pouziti bude jen zridka a po velmi kratkou dobu- treba minutu, dve, kdy cerpadlo pobezi. Slo mi jen o to, abych cerpadylko nespalil vyssim proudem..

Dal bych sem odkaz, ale nedari se mi to najit, ale je to palivove cerpadlo Turnigy, je to kvadr plastovy tak 10 krat 5 cm, ma to jen spinac, vodic s krokosvorkami a vedou z toho dve hadicky a je to primo na tento ucel prodavane- na precerpavani paliva..Je to uz par let, co jsem to kupoval, takze na eshopech uz to neni..ale urcite se prodavaji akorat jine znacky..

Z debaty vyplýva, že z času na čas potrebuješ odsať z nádržky RC modelu benzín. Chceš teda občas zapojiť čerpadlo na zdroj, presunúť sa s ním a aj s modelom k zásuvke, priložiť bandasku a prečerpať benzín do nej. Pritom oprskáš benzínom seba, okolie a aj šuflík, v ktorom budeš skladovať čerpadlo. Nebolo by jednoduchšie takéto niečo:
[95662-odsavacka-jpg]
Dostaneš to v ktoromkoľvek obi, ...bachu, či ...fielde a pod. od niekoľko deci až po niekoľko litrov. Do 200ml aj v lekárni, či zdravotníckych potrebách.