Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidělání sprchové tyče

Zdravím,

Nastěhoval jsem se zrovna do novostavby a celá koupelna má kachličky. Nemam zkušenosti s vrtáním do kachliček abych přidělal sprchovou tyč, tak se chci zeptat, zda mi neporadíte jak na to (slyšel jsem, že vrtat do spár a bez příklepu, ale jsou to velké kachle s malinkyma spárama). Můžu tedy vrtat přímo do kachle? Jak aby nepraskla? Děkuji za rady.

P.S. byly by možné použité třeba nějaké speciální lepidlo místo toho?

Obkladačky jsou velmi měkké. Stačí obyčejný vrták na kov. Nejlépe nejprve malým průměrem, cca 3mm, prorazit tvrdou povrchovou glazuru a pak vrtat větším průměrem, a teprve pak podklad - cihlu, beton - vidiákem.
Provrtat glazuru rovnou vidiákem se ti nepodaří bez toho, aby ti to neklouzalo do stran.
Kvůli tomu je ostatně nejlépe udělat nejprve na glazuru sklářským nožem miniaturní křížek.

Videls nekdy mamuta v praxi? Vlhko je mu naprosto ukradene. Mam tim prilepeny drzak na rucniky, ktery je kolmo na zed (takze obrovska paka,) uz 10 let a odlepovat se zacal az ted. A to jen proto, ze se o nej nekdo na konci oprel. Nevim, jakou mysli sprchovou tyc, nicmene jestli je to svisla po ktere jezdi sprcha, tak tam je namahani na strih a pri kvalitnim nalepeni driv ohnes tu tyc, nez lepidlo.