Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrácení kliky u dveří

Hezký večer, nevěděl by někdo prosím, jak povolit tuhle kliku, aby šla otočit vertikálně? Dvouletý syn už na ni dosáhne... Na ostatních klikách v bytě, které zvenku vypadají stejně, je v tomto místě šroubek, který se povolí. Tady ale čouhá vnitřní ctyrhran a klika nejde silou rozdělat... Žádný sroub jsem nikde jinde nenašel.
Díky !

Z obrázkú a zvlášť z druhého toho moc vidět není. Tyto kliky mívaly z jedné strany (a asi jak na potvoru z té kde není sejmut nerezový kryt) závlačku, tedy presněji něco podobného jako na prvním snímku ale s výřezem ve tvaru U, tedy něco jako segrovka. Tu lze vysunout do strany a čtyřhran s klikou na opačné straně vytáhnout.