Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesilovač 2x30W - jak zeslabit signál na vstupu?

Dobrý den.Koupil jsem si na e-shopu"Pájeníčko",zesilovač 2x30W,napájecí napětí 8-26V. výstup na repro 4-8 Ohm. Ctěl bych ho použít na zesílení signálu z Mp3,kapesního radia a přenosného dvd přehrávače.Potřeboval bych nějak zeslabit signal na vstupu do tohoto zesilovače.Zkoušel jsem to potenciometrem 220k a připojením ze sluchátkového výstupu radiopřijimače ale bez zesilovač jel stále na plný výkon a na poteciometr vůbec nefungoval.Jse takový,průměrný elektronik,tak nevím co by se nechalo ještě použít.

Změna hloupého předmětu, původně: Zesilovač (host)

Bylo by vhodné vědět jak citlivý vstup má zesilovač. Nechci být nezdvořilý, ale potenciometr byl správně zapojen? Mimochodem, hodnota 220k je zbytečně velká. Stačila by hodnota o dva řády nižší.