Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sada ručného náradia na domáce použite do 100€

Nazdar, potrebujem kúpiť sadu ručného náradia všetko komplet v jednom kufríku. Len čisto na nenáročné využitie na domáce opravy. Cenový strop mám 100€ a rád by som aby tam bolo všetko spomedzi bežných nástrojov. Zaujal ma tento set https://sady-naradia-do-dielne.heureka.sk/makita-e-10883/#prehlad/ alebo z lacnejších https://gola-supravy.heureka.sk/geko-120-ks-g10151/#prehlad/ čo z toho sa viac vyplatí? Prípadne niečo iné? Nevie niekto čo v prípade ak sa nejaký nadstavec stratí tak či to makita predáva aj zvlášť?

Tak to je výborné. Nechám si to ešte prejsť hlavou a uvidím. Ten makita set je síce 2x drahší ale je tam toho fakt hromada, tam myslím že je istota že bude všetko čo bude treba okolo domu. Ten menší lacnejší set od geko by mohol tiež stačiť. Hlavne tá cena vzhľadom na využitie.

Já bych koupil tu levnější a k tomu sadu šroubováků (PH 0 až 3, PZ 1 až 2, ploché šroubováky), sadu malinkých "hodinářských" šroubováků a sadu imbus klíčů, na těch cca 100 Eur se to taky nakonec dostane, ale bude to imho lepší. A ještě Knipex klíč (ten co vypadá trochu jako sikovky, ale je to stavitelný klíč), tím sice o pár desítek eur limit přelezu, ale je to úplně geniální nástroj.

Základné ručné náradie skrutkovače PH/PZ, klieští mám mnoho typov od maličkých po tie najväčšie a všetky ostatné z tých bežne potrebných vecí. Čo ale nemám sú imbusy, torx a všemožné z tých ostatných bitov, orechy, kľúče. Preto zvažujem takýto set. Chcel som to kúpiť už dávno ale furt to odkladám a keď mi treba tak požičiavam kade tade. Najviac sa mi pozdáva Makita E-10883.

Tvůj dotaz mi připomíná tady toho šmudlu:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100841
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=101317

Pokud bys ty nástroje skutečně potřeboval, tak už bys je měl. Možná ne v jedné sadě.
Já jsem si postupně kupoval nástroje jak jsem je potřeboval.
Nějakou malou sadu klíčů ještě z TONY, sadu stranových klíčů, sadu očkových klíčů, nějakou sadu vercajku s bity a oříšky (určitě z Číny), jednotlivé šroubováky, závitníky a závitová očka s vratidly, zkoušečku na elektriku, multimetr, občas se hodí aku šroubovák a vrtačka...
Ty sady z odkazů jsou hezké, ale spíš jako dar. Nebo když do firmy přijde nový zaměstnanec.
:beer:

To máš pravdu lenže ja to potrebujem len čisto na nejaké občasné domáce opravy a montáže/demontáže. Ak by som to potreboval denne tak už to tak ako píšeš dávno mám. Napríklad imbusy tie najpoužívanejšie doma mám. Lenže len také tie kusovky ktoré sa furt niekde povaľujú a treba ich hľadať. Preto chcem kompletnú sadu a ak budem niečo potrebovať otvorím jeden kufor a bude všetko tam. Vyhovuje mi ak je sada niečoho kompletná. Napríklad skrutkovače PH/PZ mám v kompletnom sete.

Jasně, ale i tak bych hledal spíš sadu kde nebudou bity v provedení na čtverhran
https://www.enaradinastroje.cz/zastrcna-hlavice-format-1-4-imbus-4-x-36-mm
ale provedení s šestihranem
https://cz.farnell.com/facom/eh-104/hexagon-bit/dp/3653675
To první je v podstatě úplně nesmyslné, hodí se to jen pro někoho kdo už beztak drží v ruce pneumatický utahovák nebo výjimečně do zcela nepřístupných míst, třeba na podržení hlavičky šroubu ráčnou uvnitř jeklu. Navíc to bude i levnější resp. při stejné ceně lehčí a lépe vybavené.