Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led světla - lze nahradit schodišťové vypínače stmívačemi?

DObrý den,
v panelákovém bytě, chodbě, dělám SDK podhled. Nyní byly v chodbě stropní světla ovládaná klasickými schodišťovými vypínači (na jedné straně chodby jsem rozsvítil a na druhé zhasnul atd...). Nyní bych chtěl dát do sdk led podhledová světla (viz odkaz), uvažuji nad stmívatelnýma a má otázka zní, lze namontovat stmívače (otočné) na každý konec chodby tak, aby to fungovalo, jako předchozí schodišťáky? Tzn. že bych stmívač na jedné straně chodby zapnul a na druhé vypnul? Nebude se to u těch ledek a stmívačů nějak "prát"?

https://www.dek.cz/pobocka-karvina/produkty/detail/8500105827?_fid=zipa

díky

Schodišťový přepínač z principu nemůže fungovat jako stmívač. Stmívač funguje pro jedno světlo a má dvě svorky. Schodišťák má svorky tři, právě pro to přepínání. A běžné LED svítidlo ani nelze stmívat. Bylo by potřeba stmívatelné LED svítidlo, řízené elektronicky. A nejsem si jist, že by to bylo možné z více míst.