Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led světla - lze nahradit schodišťové vypínače stmívačemi?

DObrý den,
v panelákovém bytě, chodbě, dělám SDK podhled. Nyní byly v chodbě stropní světla ovládaná klasickými schodišťovými vypínači (na jedné straně chodby jsem rozsvítil a na druhé zhasnul atd...). Nyní bych chtěl dát do sdk led podhledová světla (viz odkaz), uvažuji nad stmívatelnýma a má otázka zní, lze namontovat stmívače (otočné) na každý konec chodby tak, aby to fungovalo, jako předchozí schodišťáky? Tzn. že bych stmívač na jedné straně chodby zapnul a na druhé vypnul? Nebude se to u těch ledek a stmívačů nějak "prát"?

https://www.dek.cz/pobocka-karvina/produkty/detail/8500105827?_fid=zipa

díky

stmívání:
led žárovky obsahují nějaký vlastní měnič, který moc nepočítá s tím, že mu do vstupu pošleš už rozsekané šířkově modulované napájení.
ono to sice jde i s běžnou ledkou, ale nemusí pak mít správnou životnost. můžeš to testovat, jak to bude fungovat.
žárovky pro tento režim mají na sobě výslovně uvedené, že jsou vhodné pro stmívání - "dimmable".

zapojení:
ovládání ze dvou míst se dělá nějakým přepínačem. to ale ten stmívač neobsahuje. tak mě ani nenapadá, jak to vůbec zapojit, ať to funguje.

ten tvůj vybraný typ jednak není skladem (jen do vyprodání), druhak se nebude lehce nahrazovat když odejde, za třeťjak je emos dovozcem nejpochybnějšího noname šmejdu. z takové kombinace nejsem odvázaný.

Děkuji za rychlou odpověď.
Dobře, tak se na to vyprdnu a namontuji tam klasické led světlo bez stmívání.
Když namontuji bez stmívání led panel, tak by to mělo normálně fungovat na schodištové typy vypínačů, tak jako to fungovalo u klasických žárovek, že?

A co toto led svítidlo, již bez stmívání? Myslíte, že to ujde nebo se raději těmto značkám vyhnout?

https://www.dek.cz/pobocka-karvina/produkty/detail/8500430715-panlux-led-downlight-cct-ip44-12w-hranaty

Schodišťový přepínač z principu nemůže fungovat jako stmívač. Stmívač funguje pro jedno světlo a má dvě svorky. Schodišťák má svorky tři, právě pro to přepínání. A běžné LED svítidlo ani nelze stmívat. Bylo by potřeba stmívatelné LED svítidlo, řízené elektronicky. A nejsem si jist, že by to bylo možné z více míst.