Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s umístěním sopouchu u stavby nového komína

Zdravím,
měl bych dotaz. Budu měnit kotel na dřevo a stavět nový komín. Starý kotel byl umístěn tak, že byl v koupelně kousek od levé zdi a kouřovod šel nahoru a do boku komína.
Nový kotel bude na cca stejném místě.
Moje otázka zní, když budu stavět nový komín, mám otočit soupouch tam jak byl nebo ho dát z přední strany naproti kotli?
Můj požadavek je, aby kotel šel dát co nejblíže ke komínu a pokud možno co nejblíže k levé straně, tam jak stojí teď.

Lehký náčtr jak to vypadá je zde.

Díky za každou radu.

Sopouch směrem k vývodu z kotle ať jde kouřovod co nejkratší cestou od kotle ke komínu. U nového kotle máš manuál k připojení a tak se snaž stavět nový komín dle toho manuálu. Nehledej v tom žádnou vědu. Na učební obor kominík nikdy nechodili nějací vědátoři. Je tam pár věcí co se musí a mají dodržovat a vše bude fungovat jak má.