Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvonek na infarkt

Dobrý den, mám takový kuriozní problém, přestěhoval jsem se do bytu 1+kk s tím, že pracuji od počítače který mám v kuchyni asi 4 metry od vchodových dveří.
Jedná se o starší panelák, kde jsou takové ty hlasité zvonky jako ve školách, velmi silné intenzivní drnčení kovu.

Takže když sedím a v klidu si pracuji na počítači a někdo zazvoní dole u vchodu, tak vylítnu z kůže, jsem do toho i kardiak a měl bych se takovým situacím vyhýbat. Párkrát jsem otevřel děckám s novinami a od té doby zvoní na mě opravdu často, taky brigadnici s reklamou, jehovisti, starší sousedka co si plete zvonky protože na ně nevidí atd.

Je to opravdový randál, ale nemám žádného známého elektrikáře a zaplatit si aktuálně žádného nemohu, protože jsem v mínusu skrz stěhování po rozvodu.

Napadá mě prostě ten zvonek odpojit, mám tu i nějaké nářadí jako jsou šroubováky atd. Ale absolutně nevím jak na to.

Když popíšu situaci, tak asi 40 cm od vchodového zámku je bílý telefon se zavěšeným sluchátkem, docela moderní a nad ním vysoko u stropu je pojistková krabice s dvěma spínači, ty by měli vypínat elektriku v obyváku a druhý v kuchyni a koupelně.
Bohužel nedokážu identifikovat odkud zvuk jde, ale myslím si, že jde z té krabice u stropu.

Chci se zeptat zda by mi někdo zkušený neporadil jak a kde začít, na co se zaměřit abych se toho zvonku zbavil, práce se nebojím, jsem ochotný si o tom i něco přečíst pokud mi dáte směr, moc by mi to pomohlo.

Řešení:

Asi tam u stropu u těch jističů máš pod krytem klasický starý zvonek, dříve v panelácích běžný, ten je fakt hlasitý. Jde odpojit a nahradit tišším bzučákem, pokud nestačí ten druhý.Nebo mu pod kladívko nalepit kousek gumy, látky apod., aby netlouklo rovnou na kov. Jestli elektrice nerozumíš, tak si napřed vypni hlavní jistič u elektroměru někde na chodbě, jsou tam přístupné kontakty na jističích!
[95482-rozvadec-jpg]

Ak sa jedna o takyto, zo zadnej strany je stelovaci srobik nastavujuci vzdialenost kladivka od "hrnca", da sa sa s tym navolit zvuk bzuciaka

Asi tam u stropu u těch jističů máš pod krytem klasický starý zvonek, dříve v panelácích běžný, ten je fakt hlasitý. Jde odpojit a nahradit tišším bzučákem, pokud nestačí ten druhý.Nebo mu pod kladívko nalepit kousek gumy, látky apod., aby netlouklo rovnou na kov. Jestli elektrice nerozumíš, tak si napřed vypni hlavní jistič u elektroměru někde na chodbě, jsou tam přístupné kontakty na jističích!
[95482-rozvadec-jpg]

Ano u mě se dokonce jedná o ještě větší masitý celokovový, už jsem se ho zbavil demontáží. Absolutně nechápu vtipálky v komentářích nahoře, dělají frajery, ale chtěl bych je vidět po noční když tahle obluda začne tlouct a slyší to sousedi jak nademnou, tak podemnou stejně tak vedlejší byty. Doma mají tito vtipálci beztak nějaký pípátko a tu dělají machry. Každopádně všem co se snažily pomoct moc díky, můžete označit jako vyřešené.