Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvonek na infarkt

Dobrý den, mám takový kuriozní problém, přestěhoval jsem se do bytu 1+kk s tím, že pracuji od počítače který mám v kuchyni asi 4 metry od vchodových dveří.
Jedná se o starší panelák, kde jsou takové ty hlasité zvonky jako ve školách, velmi silné intenzivní drnčení kovu.

Takže když sedím a v klidu si pracuji na počítači a někdo zazvoní dole u vchodu, tak vylítnu z kůže, jsem do toho i kardiak a měl bych se takovým situacím vyhýbat. Párkrát jsem otevřel děckám s novinami a od té doby zvoní na mě opravdu často, taky brigadnici s reklamou, jehovisti, starší sousedka co si plete zvonky protože na ně nevidí atd.

Je to opravdový randál, ale nemám žádného známého elektrikáře a zaplatit si aktuálně žádného nemohu, protože jsem v mínusu skrz stěhování po rozvodu.

Napadá mě prostě ten zvonek odpojit, mám tu i nějaké nářadí jako jsou šroubováky atd. Ale absolutně nevím jak na to.

Když popíšu situaci, tak asi 40 cm od vchodového zámku je bílý telefon se zavěšeným sluchátkem, docela moderní a nad ním vysoko u stropu je pojistková krabice s dvěma spínači, ty by měli vypínat elektriku v obyváku a druhý v kuchyni a koupelně.
Bohužel nedokážu identifikovat odkud zvuk jde, ale myslím si, že jde z té krabice u stropu.

Chci se zeptat zda by mi někdo zkušený neporadil jak a kde začít, na co se zaměřit abych se toho zvonku zbavil, práce se nebojím, jsem ochotný si o tom i něco přečíst pokud mi dáte směr, moc by mi to pomohlo.

Řešení:

Asi tam u stropu u těch jističů máš pod krytem klasický starý zvonek, dříve v panelácích běžný, ten je fakt hlasitý. Jde odpojit a nahradit tišším bzučákem, pokud nestačí ten druhý.Nebo mu pod kladívko nalepit kousek gumy, látky apod., aby netlouklo rovnou na kov. Jestli elektrice nerozumíš, tak si napřed vypni hlavní jistič u elektroměru někde na chodbě, jsou tam přístupné kontakty na jističích!
[95482-rozvadec-jpg]

Ak sa jedna o takyto, zo zadnej strany je stelovaci srobik nastavujuci vzdialenost kladivka od "hrnca", da sa sa s tym navolit zvuk bzuciaka

Kdyby takhle zvonil tak děkuji všem svatým, můj zvoní jako bzučák do kterýho naperete blesk a probere to i mrtvého.
Nakonec jsem se dostal k manualu, tam píšou, že na pátým šroubu je digitalní zvonek a na šestým šroubu je bzučák. Nad tím vším jsou ještě dva šrouby co by měli regulovat sílu mikrofonu a zvonku.
Takže se pustím asi do práce.

Za video děkuji, snad tam něco pochytím, kdybych si nevěděl rady.

No sám nevím jak to funguje, ten manual je hodně stručný, bzučák budu celý odpojovat, podle manualu je to 6tka a v nějakých diskuzích jsem našel, že do něj jde 12 V a pro to je to takovej kravál, na jiném foru jsem našel paní co si stěžovala na bzučák 6 V že budí celej barák, takže si asi umíte představit situaci, předemnou v bytě bydlela nějaká stará paní, tak asi kvůli ní to je natuněné takhle vysoko, je to tak hlasité, že občas vyleze i soused, protože si myslí, že je to jeho zvonek.

Asi tam u stropu u těch jističů máš pod krytem klasický starý zvonek, dříve v panelácích běžný, ten je fakt hlasitý. Jde odpojit a nahradit tišším bzučákem, pokud nestačí ten druhý.Nebo mu pod kladívko nalepit kousek gumy, látky apod., aby netlouklo rovnou na kov. Jestli elektrice nerozumíš, tak si napřed vypni hlavní jistič u elektroměru někde na chodbě, jsou tam přístupné kontakty na jističích!
[95482-rozvadec-jpg]

Ano u mě se dokonce jedná o ještě větší masitý celokovový, už jsem se ho zbavil demontáží. Absolutně nechápu vtipálky v komentářích nahoře, dělají frajery, ale chtěl bych je vidět po noční když tahle obluda začne tlouct a slyší to sousedi jak nademnou, tak podemnou stejně tak vedlejší byty. Doma mají tito vtipálci beztak nějaký pípátko a tu dělají machry. Každopádně všem co se snažily pomoct moc díky, můžete označit jako vyřešené.