Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překousaný UTP kabel

Ahoj, stala se mi taková nepříjemná věc. Na zahradě jsem měl rozvod internetu (aby byla pokrytá WIFI signálem) a do jedné části byl veden internet mělce zakopaným kabelem (FTP cat 5e). Bohužel jsme si pořídili nového psa, který při prozkoumávání zahrady tento kabel vykopal a překousal (dokonce na 2 místech). Na podzim asi bude nutné celou zahradu rozkopat a kabel vyměnit za nový, teď ovšem řeším nějaké provizorní spojení.
Je možné to spojit nějak podomácku? Existuje nějaká spojka IP68, do které by se vodiče jenom nacavakaly?

No a to hlavní - když to takto spojím, jak to bude s rychlostí internetu? Kabel má celkem asi 60 m, na obou koncích jsou routry, takže je napájen, a k přerušení došlo přibližně uprostřed na dvou místech vzdálených asi metr od sebe.

Díky za rady a tipy.

Jakou rychlosti to ma behat? 10Mbit ethernet prezije i spojeni wagosvorkou a zacvaknuti do gelovy krabicky. 100Mbit uz se to moc libit nebude, ale jeden spoj to tak nejak da za cenu obcasne straty paketu(dva uz asi budou moc) a 1Gbit bez sance, ztraty spatnou impendanci vedeni jsou neakceptovatelny.
Jinak kleste na tyhle konektory ma doma kde kdo, to vam pujci libovolny kamarad co se do IT jenom trochu mota a ty 4 kosticky vam k tomu prida za pivo, stoji drobaky.
Po domacku bez klesti se daji ve sveraku naklepat sroubovakem , ale vysledek stoji tolik za prd, ze to jednoznacne nedoporucuju.

prodávají se krimpovací kleště za 150, zapojení t568b + animovaný návod na použití kleští: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wincomp.rj45colors&hl=cs&gl=US
to venkovní mikrotikové ap slouží pro pokrytí zahrady wifim, bez spoléhání na kabel.
nepsal jsi, že tam po těch 60m potřebuješ drátový ethernet. v tom případě cesta těch kleští a kabel uložit do vodovodních trubek.

Varianta 1. (rozebiratelná):
1. Psovi vysvětlit základy síťařiny.
2. https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=5032
3. krimpovačky + konektory

Varianta 2. (podle mě lepší, s menší pravděpodobností, že se v budoucnu něco posere, ale nerozebiratelná):
1. Psovi vysvětlit základy síťařiny
2. https://www.kvelektro.cz/spojka-datoveho-kabelu-solarix-spojovaci-box-cat5e-utp-8p8c-lsa-krone-krj45-veb5-p1134663
3. krone naražeč https://www.jirno.eu/kombinovane-kleste/narazec-na-utp-zasuvky-typu-krone--lsa-i-110/
4. po ověření funkčnosti kabelu krabičku i vstupy kabelů zalepit tavným lepidlem, následně můžeš ještě olepit napevno elektrikářskou páskou nebo ještě lépe zatavit do smršťovací bužírky. Vydrží to roky IMHO.