Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak správně používat pevný podpalovač při zatápění v kotli s uhelnými briketami?

Doposavad k vytápění a ohřevu TUV používám 11 let TČ, když nám tu elektřinu zdražily tak od listopadu 2021 jsme přešli na topení kotlem viz níže. Nyní v letním období chci z úsporných důvodu denně topit hnědouhelnými briketami v kotli OPOP EKO 24 pro TUV. Pro zatápění jsem na zkoušku koupil v PENNY MARKETU podpalovač. Nemám s tím žádne zkušenosti, domnívám se že k zátopu bude třeba menšího množství dřeva. Nevím však jak správně si s podpalovačem počínat Zda mám dát na rošt několik uhelných briket, na ně dvě dřevěné brikety či polínka a nato dřevěné třísky, poté na vše hodit zapálenou kostku podpalovače. Uvítám každou zkušenost při zatápění s podpalovačem.

Podpalovač na rošt, připravené třísky. Podpalovač zapálit, klást přes hořící podpalovač ty třísky a nechat je rozhořet. poté položit briketu a až ta chytne, naložit další. Dobře se zapaluje i s pomocí novin stlačených do huče a položených do plamene podpalovače ještě před třískami. Nešikovnému (třeba manželce) doporučuji rukavici (nehořlavou!).
Ještě mě napadlo. Existuje i tekutý podpalovač (osobně nepoužívám) tak co tak polít trochou první spodní briketu, nebo pár třísek pod ní a pak stočenými novinami zapálit?