Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení rozdílných kovů

Zdravím.
Potřebuji slepit dva různé materiály. V otvoru v duralovém profilu potřebuji přilepit vrut (takové ty žluté křížové vruty do dřeva)
a také ocelový kolík. Pevnost slepení nemusí být nějak zvlášť pevná, ale přece jen musí něco udržet.
Zkoušel jsem vteřinové lepidlo, ale neúspěšně.
Nevíte, jaké lepidlo (tmel) by byl vhodný?
Dík.

Ještě bych dodal, že plocha slepených materiálů je velmi malá! Na ničem jiném mi nezáleží.
Klidně ať to tuhne déle a jelikož se jedná o dva spoje, tak mne nezajímá ani cena.

Pro kovy je to poměrně jednoduché. Jestli je malá mezera mezi díly a budou namáhané jen na smyk, pak je jasná volba epoxid. Protože zřejmě vnitřek té díry v profilu nebude eloxovaný, nemá smysl lovit mezi průmyslovými speciály na eloxovaný hliník a stačí použít jakýkoliv epoxid z Bauhausu. Pokud je to trochu problematičnější (velká mezera, opravdu tenká stěna), použil bych "tekutý kov", což je v podstatě také epoxid, ale vysoce plněný kovovým prachem a tím to omatlal a udělal tam takovou bakuli (přesněji řečeno, já neomatlávám, ale něco bych tam dal, třeba kousek plastové trubičky, například svinutý z fólie a do ní to nalil, samozřejmě na té druhé straně profilu, čili prakticky asi zevnitř). Něco podobného existuje i v polyuretanovém provedení, což je možná ještě lepší než epoxid, ale nevím, jestli to bude běžně ke koupi.

Ono dost záleží na tom, jestli něco může trčet do vnitřku toho Cprofilu, nebo jestli to může mít bambuli na jeho vnějšku, zda se to bude po něčem posouvat a podobně.
Takhle těžko vymýšlet když se neví co to bude. Třeba je jiný způsob realizace toho nápadu.

Právě, že do vnitřku profilu nic trčet nemůže. Tam se bude pohybovat šestihranná hlava šroubu.
Zkusím tam vyřezat závit, i když stěna je jenom 1,5 mm silná, a ještě to pojistím epoxidem.
Tak uvidíme. Hned zítra se do toho pustím. Já se z železem moc nekamarádím, tak proto ty dotazy.
Raději dřevo :-)
Dík všem za rady.