Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesný název pro přípojky jednokolík a dvojkolík (kabeláže)

Dobrý den.
Sháním čerpadlo k mé malé fontáně a jelikož většina dobrých čerpadel nedosponuje LED diodami, řekl jsem si, že si pořídím čerpadlo alespoň s takovou kabeláží, která umožňuje případně dokoupit a připojit diody dodatečně pomocí tzv. „Jednokolíku“ nebo „dvojkolíku“.
Jelikož chci hledat produkty i pomocí anglických klíčových slov, kdy takto vyhledám co největší množství případných diod a poté si je konkrétně dle typu dohledám a seženu kdekoliv na českém eshopu, chtěl jsem se zeptat, jak se obecně označuje koncovka, přípojka a obecně kabeláž s koncovkou (paticí) pro jednokolík a pro dvojkolík? Na internetu jsem nalezl, že to nejspíše bude označení DC 5.5, ovšem to platí jen u jednokolíku.
Chci se zeptat, jak se označuje např. patice nebo koncovka pro dvojkolík?

Příklad, stejně jako je označení RCA kabelů, které se jinak označují i jako cinch. Jednokolík a dvojkolík je obecně asi český nebo počeštěný zažitý výraz a já bych rád použil ten „univerzální celosvětový“. Jaké označení koncovky/patice/přípojky to prosím, je pro jednokolík dvojkolík...?

Přikládám odkaz pro nějaké příklady, o čem to vlastně mluvím:
https://eshop.nerotrade.cz/kabelaz/
https://eshop.nerotrade.cz/led-diody/

děkuji mnohokrát.
Pěkný den

rca / cinch máš dobře.

jednokolík je mi fuk jak se říká, konektor za 10 kč nepotřebuju kupovat v shopu v cizině.
ale pohlídej si jeho vnitřní průměr, ať pasuje. pro běžné adaptéry bývá 5.5 / 2.1 mm, pro trochu vyšší odběr se volí rozměr 5.5 / 2.5 mm.
když ty rozměry foukneš do google, něco už ti vypadne.

Díky za odpověď.
Určitě jsem však nezmiňoval, že chci kupovat někde v cizině ;)

Jinak jsi mi odpověděl jen na Jednokolík. A jak tedy vyhledat na internetu konektor dvojkolík? Nevím prostě jak se to jmenuje, tudíž nemohu ani vyhledat oný produkt. Proto i ta moje otázka, jak se jinak řekne dvojkolíku, když jednokolíku se teoreticky říká DC 5.5 ?
Dvojkolík mi prostě vyjede spoustu jiných kabelů, které vůbec nechci.
Dvojkolík vypadá takto (https://eshop.nerotrade.cz/kabelaz/napajeci-kabel-led-diod-1x-dvojkolik--1x-dvojkolik--105-cm/)
Jednokolík (např. takto https://eshop.nerotrade.cz/kabelaz/napajeci-kabel-led-diod-1x-jednokolik--3x-jednokolik--30-cm/)

Jak se dvojkolík nazývá jako konektor/patice/koncovka nebo zkrátka KONEC KABELU?

Díky

Aj k tomu existuje ekvivalent.
DC Power Connector/ Coaxial Power Connector sa môže preložiť ako Koaxiálny napájací konektor, Súosý napájací konektor
2 Pins DC Power Connektor sa môže preložiť aj ako dvojkontaktný/dvojkolíkový napájací konektor.
Že e-shop to nevie podať zrozumiteľne - svedčí to aj o tom, že nemusí byť seriózny.

Děkuji za odpověď... super, avšak při vyhledání 2 pins DC power connector mi stejně vyjedou nějaké úplně odlišné konektory a koncovky. Zřejmě na to asi tedy žádný iniverzální a správný název a označení není? Začínám totiž pochybovat, že vůbec někdy zjistím, jak se to skutečně jmenuje a označuje :D, aby mi to vždy našlo jen to, co potřebuji. Jako když napíšu třeba RCA, najde to vždy RCA. Takto to totiž najde všechno možné :D
Tím pádem není seriózní ani alza :D

Rada mimo témy.
Než sa spoliehať na CZ e-shopy, na Číňanov - skús pohľadať tu: https://cz.farnell.com/ (česká mutácia stránky spoločnosti Farnell - GB) - tam sa síce nahľadáš, ale ak nájdeš a objednáš - do DVOCH dní to máš z Anglicka doma (sám som objednával niečo od nich na Slovensko - a šokovalo ma, že za dva dni mi už kuriér klopal na dvere - tak rýchlo ani pošta, ani z SK e-shopov nedoručia).

No, prozatím jsem měl možnost a štěstí pouze na stránku eshopu Nero Trade s.r.o. Jestli to tato společnost vede na trhu jako jedna z mála, pak moc na výběr nebude.
A bohužel netuším, jak do vyhledávače zadat, aby to čerpadlo mělo jak napájecí kabel (DC 5.5 např.), tak výstupní kabel pro LED diody (právě přes oný "jednokolíkový a dvojkolíkový", chcete-li "jedno pinové nebo dvoj pinové" připojení).
Co jsem nalezl právě ony čerpadla do fontány, která disponují napájecím kabelem a kabelem pro LED diody (nejspíše si to Nero Trade sám upravuje a vyrábí), narazil jsem pouze na tyto:

https://eshop.nerotrade.cz/cerpadla/jezirkove-a-fontanove-cerpadlo-yh-300-lv--4-5w--250l-hod--55-cm/ (YH-300LV)
https://eshop.nerotrade.cz/cerpadla/jezirkove-a-fontanove-cerpadlo-ap-333lv-led-diody--12v--2-5w--150-l-hod--60-cm/ (AP-333LV)
https://eshop.nerotrade.cz/cerpadla/fontanove-cerpadlo-ap333-lv--2-5w--150-l-hod--60-cm/ (AP-333LV)
https://eshop.nerotrade.cz/cerpadla/jezirkove-a-fontanove-cerpadlo-yh-1020-lv--2w--180l-hod--40-cm/ (YH-1020LV)
https://eshop.nerotrade.cz/cerpadla/fontanove-cerpadlo-ap-300a--2-5w--150-l-hod--50-cm/ (ten již není bohužel sehnatelný) (AP-300A)

Nechci tu každopádně dělat Nero Trade reklamu, ale asi je to jediný eshop a firma v ČR, která si sama upravuje a vyrábí, případně přeprodává tato čerpadla s možností připojení LED diod. Pokud jsem však vyhledal moje původní staré čerpadlo od JEBAO AP-300LV co mám doma, vždy mě odkáže na Nero Trade, takže již licence připadla této firmě.

Netušíte, PROSÍM, někdo (samozřejmě pokud ještě nějaký eshop či firma nabízí podobná čerpadla), jak na internetu vyhledat a specifikovat, že chci čerpadlo právě se dvěma kabely (jeden přívodní na napájení a druhý výstupní na připojení LED diod)? Jednoduše a jasně to totiž napsat do vyhledávače nejde nebo mi to stejně oná čerpadla (pakliže ještě nějaká existují), nenajde, pouze od eshopu Nero Trade.

Zaráží mě, že v dnešní době se tímto zabývá pouze jedna firma.

Díky moc za radu ;)