Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký elektrický přímotop/konvektor?

Zdravím, doporučil byste mi prosím pěkně někdo nějaký bezpečný elektrický přímotop/konvektor? Pod pojmem bezpečný si představuji takový, který mohu nechat zapnutý i bez dohledu. Tedy nic takového, kde se mi přepálí rozžhavená spirála, která propadne na zem a může způsobit požár.

Požadavky:
+ může běžet bez dohledu, tedy tzv. pro trvalé vytápění
+ přenosný
+ aby dokázal vytopit místnost cca 25 m2

Předem díky.

Pokud chcete topit levne, ano - je resemim tepelne cerpadlo (coz je v podstate i klimatizace, v rezimu topeni). Ma to jen takovy maly nepodstatny problemek. Primotop stoji tisicovku. Kolik stoji tepelne cerpadlo vcetne instalace? A dejte si to do kontextu zadavatele -

Víceméně si to chci pořídit pro strýčka příhodu, např. kdyby se porouchal už celkem starý plynový kotel, popř. kdyby došlo k výpadku dodávek plynu. Největší místnost má právě oněch cca 25 m2, ostatní jsou menší. Přestože to neplánuji používat permanentně, rád bych koupil něco

Tepelne cerpadlo:

Malý dům

Do 120 metrů čtverečních

od 159 400 Kč
s DPH a montáží

Split klimatizace pro jednu mistnost, ktera NENI urcena primarne na vytapeni - asi 30k.

No jenom rychlý propočet. Při té ceně té klimy za 30 k. Za tu cenu by bylo možné topit přímotopem s výkonem 2 kW, při ceně 1 kWh dokonce 10 Kč, se kterou straší ČEZ, cca 1500 hodin, tedy zhruba 60 dní celodenního provozu. Pokud by tedy šlo pouze o nouzový záskok místo plynu, nutno zvážit.
A to nemluvím pak o TČ.
Podle mne by bylo, co se týká jak investice, tak provozu, pokud je to nějak reálné s ohledem na komín, spíše krbová kamna a dřevo.

Ano nemusím ani já topit klimou, protože muj byt v paneláku je zateplený, + mám kvalitní dveře. Takže dodám: ano klima je co do pořízení nejdražší, jenže provoz mě přijde 5x levněji než 3kW přimotop. A zde doporučovanej olejový přímotop nestojí jen 1000Kč, ale tak 5-6ti.

No a přepočet je jednoduchý, naklady na klimu se vrátí hned první rok, a to jenom kolik stojí 1kW/h že.
No a v letě to má jasnou výhodu....