Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký elektrický přímotop/konvektor?

Zdravím, doporučil byste mi prosím pěkně někdo nějaký bezpečný elektrický přímotop/konvektor? Pod pojmem bezpečný si představuji takový, který mohu nechat zapnutý i bez dohledu. Tedy nic takového, kde se mi přepálí rozžhavená spirála, která propadne na zem a může způsobit požár.

Požadavky:
+ může běžet bez dohledu, tedy tzv. pro trvalé vytápění
+ přenosný
+ aby dokázal vytopit místnost cca 25 m2

Předem díky.

Jde o menší rodinný domek, dřevostavbu. Víceméně si to chci pořídit pro strýčka příhodu, např. kdyby se porouchal už celkem starý plynový kotel, popř. kdyby došlo k výpadku dodávek plynu. Největší místnost má právě oněch cca 25 m2, ostatní jsou menší. Přestože to neplánuji používat permanentně, rád bych koupil něco, u čeho se nemusím až tak moc bát, že mi vyhoří barák, když zrovna nebudu doma.
Představoval jsem si něco tak do 5 tis./ks, samozřejmě čím méně tím lépe.

Pokud chcete topit levne, ano - je resemim tepelne cerpadlo (coz je v podstate i klimatizace, v rezimu topeni). Ma to jen takovy maly nepodstatny problemek. Primotop stoji tisicovku. Kolik stoji tepelne cerpadlo vcetne instalace? A dejte si to do kontextu zadavatele -

Víceméně si to chci pořídit pro strýčka příhodu, např. kdyby se porouchal už celkem starý plynový kotel, popř. kdyby došlo k výpadku dodávek plynu. Největší místnost má právě oněch cca 25 m2, ostatní jsou menší. Přestože to neplánuji používat permanentně, rád bych koupil něco

Tepelne cerpadlo:

Malý dům

Do 120 metrů čtverečních

od 159 400 Kč
s DPH a montáží

Split klimatizace pro jednu mistnost, ktera NENI urcena primarne na vytapeni - asi 30k.

No jenom rychlý propočet. Při té ceně té klimy za 30 k. Za tu cenu by bylo možné topit přímotopem s výkonem 2 kW, při ceně 1 kWh dokonce 10 Kč, se kterou straší ČEZ, cca 1500 hodin, tedy zhruba 60 dní celodenního provozu. Pokud by tedy šlo pouze o nouzový záskok místo plynu, nutno zvážit.
A to nemluvím pak o TČ.
Podle mne by bylo, co se týká jak investice, tak provozu, pokud je to nějak reálné s ohledem na komín, spíše krbová kamna a dřevo.

No právě proto tuhle extrémní kalkulaci uvádím, aby z toho bylo celkem jasné, že pokud nejde opravdu o trvalé vytápění, tak se jak ta klima, tak i to TČ, vzhledem k pořizovací investici nevyplatí. ;-)
Podle mne opravdu nejspíš ten olejový radiátor, zejména vzhledem k té požární bezpečnosti.
Ale pokud by byl konvektor umístěn na nehořlavém podkladu, podlaze a vzdálen dostatečně od hořlavých materiálů, tak i ten by nemusel být špatně. Pokud si na něj manželka, nebo děti, nedají něco sušit. :-D. To by byl malér. To u olejového radiátoru nehrozí ani v tomto případě.
Jinak co se týká vytečení oleje z radiátoru, ta možnost je určitě menší než u vody. Náplň oleje asi koroduje kov článků podstatně méně než náplň vodní.

Ano nemusím ani já topit klimou, protože muj byt v paneláku je zateplený, + mám kvalitní dveře. Takže dodám: ano klima je co do pořízení nejdražší, jenže provoz mě přijde 5x levněji než 3kW přimotop. A zde doporučovanej olejový přímotop nestojí jen 1000Kč, ale tak 5-6ti.

No a přepočet je jednoduchý, naklady na klimu se vrátí hned první rok, a to jenom kolik stojí 1kW/h že.
No a v letě to má jasnou výhodu....

Pokud jsou obavy z konvektoru s ohledem na požární bezpečnost, pak volit spíše olejový radiátor. Jsou rovněž s výkonem kolem 2 kW a z hlediska požární bezpečnosti jsou určitě spolehlivější a bezpečnější než konvektory. A cena není rovněž extrémně vysoká.
Osobně jej používám jako dálkově spínané topidlo (prozvoněním mobilem), k vyhřátí jedné menší místnosti na chatě, pokud přijíždím v zimě.
Tady výběr. ;-)

https://olejove-radiatory.heureka.cz/

Z hlediska bezpečnosti se jeví pro vaši potřebu z nabízených možností jako nejlepší řešení olejový radiátor vhodného výkonu. Mají dobrou regulaci výkonu. Kdysi dávno jsme je používali na temperování místností malých telefonních ústředen. Hlavně z důvodu bezpečnosti zařízení bez trvalé obsluhy.

Nebojte se. Těch olejových radiátorů jsem na telef. ústřednách v mém "okrsku"měl cca 10 ks. Byly zapnuty celoročně, termostat nastaven na 20°C. Ony totiž nejen temperovaly, ale "staraly" se i o suché prostředí v mnohdy, ne úplně vyhovujících místnostech. I ty nejobyčejnější námi používané radiátory měly 2 termostaty, jeden regulační a druhý bezpečnostní. Takže napamatují žádnou havárii přetopením. Že by vytekl olej také nepamatuji. A když se ty ústředny při modernizaci sítě "digitalizaci" rušily, některé radiátory se "zprivatizovaly" a pokud vím, tak někomu slouží na chalupách a pod. dodnes. A to tedy mají ze sebou cca 40 let služby celkem. Výrobce RUKOV Rumburk. :-)