Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otevírání dveří kódem PIN nebo mobilem (BT/NFC)

Zdravím zdejší chytré hlavy,
u domu mám klasický elektrický dveřní zámek (tuším na 12V) a domovní telefon Tesla, v podstatě stejný systém jako je v panelácích.

Líbilo by se mi, venkovní zvonkové tablo doplnit klávesnicí s čísly, kde by po vyťukání správného PINu sepnulo relé v zámku a dveře se otevřely. Existuje něco takového levného a jednoduchého?
U některých moderních paneláků jsem viděl, že existuje kompletní systém, kterým jde otevírat dveře a navíc tam nejsou klasické zvonky, ale vyťuká se číslo bytu, na který se chce zazvonit. Ale to je pro můj účel zbytečně složité a drahé řešení.

A ještě jedna otázka - jestli neexistuje nějaký bluetooth nebo NFC modul, aby šly dveře otevírat pomocí mobilního telefonu? To by byla dobrá vychytávka, když si zabouchnu klíče nebo je nemám zrovna u sebe....

Děkuju za všechny seriózní a dobře míněné rady. Jde mi o zkušenosti z praxe, Google mi funguje. :-)

Preco sa pytas jeho?
On to len vygooglil, ja som ich aj montoval;o).
Ano fungovat to bude, jeden moj zakaznik to ma dokonca vo vnutri domu ako zamok do spalne;o).
Nastavuje sa to klasicky cez master kod sa dostanes do menu a po stlaceni prisluneho kodu menu si nastavis prislusne pin.
Neboj je k tomu navod.

Musim zaspominat....co som montoval ja tak klvesnica bola napajana zo zdroja a zamok bol zase z nej, ale ak myslim, ze to ide aj opacne(?).
Dobu zopnutia si ako asi dalsich 30 veci nastavis v menu cez kody.
Podstatne je na zaver zmenit defaultny master code, pretoze ak k takemuto zamku pride niekto kto ho pozna natuka si servisne menu a spravi si vlastny pin, cim si dvere otvori.
Pozri si navod mas tam aj moznosti zapojenia, ako som spominal su 2, bud napajas priamo dvernu jednotku, alebo zamok a cez neho dvernu jednotku (tvoj pripad pravdepodobne).
https://www.emos.sk/file/14810/3080000010_31-h8010_00_01.pdf

To si teda strelil capa!
Z takýchto klávesníc sú často vyvedené len 4 vodiče: 2 napájacie a 2 dátové. V klávesnici je jeden "šváb" BCD, ktorý postupnosť kláves prevedie na binary code. Takže prepojenie prepojenie biely+ ružový/modrý/fialový neurobí absolútne nič!