Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdiel potenciálu v kablovom rozvode

Prívod káblovky mam rozdelený rozbočovačom. Tv a android box su napájané z jednej zasuvky. Medzi pen tejto zasuvky a krabicou rozbočovaca (v podstate tienenie káblového rozvodu) mam rozdiel cca 55V. Tečie tade prud 0, 17 mA. Je to rozvod síce už v medi ale ešte stále tnc. Je problém v zásuvke? Resp. môže byť aj v zásuvke pred nou?

k zopar zauvkam som sa uz dostal, zvecsa k tym neobsadenym . . . mikrovlnka ma trojkolik, tv a nabijacka usb dvojlinky, ladnicka trojkolik . . . . ked nebude nikto doma tak to vsetko postupne poodpajam, to som teda zvedavy, ci to je jeden alebo viac spotrebicov . . . .

Já bych tipoval kapacitní vazbu, pokud ta TV neni uzemněná, tak přes kapacitu se tam dostane dost velké napětí, které po propojení těch dvou bodů zmizí. Jak už tu bylo napsáno, přes spínané zdroje to je celkem běžné, až se divím, že mohou mít na sobě ty dva čtverečky, když jejich výstup brní.
Zkusil bych změřit potenciál toho anténního stínění proti kolíku zásuvky, tam by nemělo být skoro nic (dejme tomu 100 mV) za to případné proudy mnohem větší. A potom potenciál anténní zdířky, kde by právě mohlo být takové napětí.