Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akuflexa z lidlu - rozdíly

Zdravím, uvažuji o koupi Akuflexy z lidlu na občasné kutění, t.j. nic drahého.
Co se týče použití klasika, abčasné použití jako leštička.
Našel jsem dvě za rozumnou cenu ale nevím které dát přednost.
PWSA 20-Li C4 Otáčky nastavitelné na 6 stupňů, otáčky: 2500-11500/min.
anebo
PWSA 20-Li C3 Plynule nastavitelné otáčky, otáčky: 2 500–10 000 min-1
Nemáte zkušenosti s uvedenými výrobky a obecně s nářadím Parkside ?
děkuji

S tím leštěním auta opatrně.
Když se přeženou otáčky, tak se může lak ohřát a poškodit. Minimální točky těch flex jsou dost vysoké.
Leštička jako samostatné zařízení by asi byla lepší a taky má onen šmatlavý pohyb pro leštění vhodný.
A občasné kutění znamená hlídat si dobíjení akumulátoru flexy.
Když s tím dělá někdo pravidelně, mívá dva akumultory a střídá. Jestli to má někde ležet a třikrát do roka uříznout kus jeklu tak bych volil stroj na 220.

Jestli toho na zahradě děláš víc, tak Parkside už taky najeli na systém univerzálního akumulátoru pro více nářadí. Takže pokud od nich koupíš i vrtačku a další hračky, tak ten akumulátor (spíš dva) nebude zahálet.
Parkside je spíš na takový hobby kutění, i když v bývalé práci kolega měl od nich vrtačku (ale nějakou lepší, s kovovým sklíčidlem) a vydržela toho hodně a dlouho.

Mám starší typ PWSA 20-Li C1. Pracuje dobře, ale na delší práci a silné kusy to není. Při přetížení se často vypne, nesmí se moc tlačit. Aku taky dost dostává zabrat, takže pak prostě vypne a musíš jít aku dobít nebo mít dva. Rozhodně 4 Ah a jelikož flexa řeže slušně jen na max. otáčkách, koupil bych teď spíš ten typ C4 s 11500 ot. Naštěstí v Lidlu nic neriskuješ, vyzkoušíš a do 90 dnů můžeš případně bez problémů vrátit.
Já jsem ale spokojený, na občasné řezání nebo broušení je výborná.

Musel jsem to změřit. Rukojeť cca 32 mm, tělo je ovál cca 6x6,5 cm. nabíječku mám tu levnější, dělají teď i rychlonabíječku nebo novější na nový typ aku, ale ty jsou dražší. Aku mají už i 8 Ah, ale myslím že je lepší 2 ks 4 Ah. Kdybys časem pořizoval další stroje, tak třeba aku sekačka nebo řetězová pila potřebují baterky 2 ks. A když jednu nabíjíš, můžeš chvíli s druhou dělat dál. A občas je něco v akci, loni jsem koupil kufřík s akušroubovákem, aku 4 Ah a nabíječkou za 999 korun, z toho aku+ nabíječka stojí 900, čili šroubovák byl za stovku.

Tak ať to splní tvé potřeby. Hlavně ji při zkoušení moc neumatlej a nepoškrábej, ať se dá případně vrátit. Ale jinak je to perfektní věc, na drobné práce dostačující. K aku si můžeš pak dokupovat další stroje, prodávají se teď většinou i samostatně bez aku a nabíječky.
Jinak si možná rovnou objednej i řezné nebo brusné kotouče, 6 ks/129 Kč se sníženou tvorbou jisker.
Nebo tyhle kombinované sady, tam je jich i 11 ks/129 Kč.