Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha plynového kotle BAXI MAIN 24 FI

Dobrý den, mám poruchu na plynovém kotli Baxi Main 24 fi.
Po zapnutí ohřevu vody nebo okruhu topení v kotli pouze cvakne, problikne zelená kontrolka daného okruhu a to je vše. Nehodí jiskru, nezačne topit, prostě nic.
Chybové kontrolky žádné nesvítí.
Netuší někdo, co by mohlo být příčinou?
Ještě jsem zapomněl dodat, že takhle nefunguje třeba několik dní, pak se zničehonic třeba na hodinu rozběhne a pak zase několik dní nejde.

Zde jsem nahrál video, jak se kotel chová při sepnutí termostatu topení: Wo5maE1AWg8FyvmEA

Zrejme zarastný hriadeľ obehového čerpadla v keramických puzdrách spôsobené kvôli šetreniu, odpojeniu/vypnutiu kotla od celoročného napájania 230V/50Hz, ako to v bežných domácnostiach "šetřílů" býva.

Tieto kotle musia byť nonstop v prevádzke lebo riadiaca SW elektronika pravidelne kontroluje obvody, každých 24 hod. pretáča hejblatá, capišto italiáno?

Buď rád, ak ťa Baxi cibazol neokradne o úkon púheho pretočenia hriadeľa vstaveného obehového čerpadla min. o 2000.-Kč.