Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha plynového kotle BAXI MAIN 24 FI

Dobrý den, mám poruchu na plynovém kotli Baxi Main 24 fi.
Po zapnutí ohřevu vody nebo okruhu topení v kotli pouze cvakne, problikne zelená kontrolka daného okruhu a to je vše. Nehodí jiskru, nezačne topit, prostě nic.
Chybové kontrolky žádné nesvítí.
Netuší někdo, co by mohlo být příčinou?
Ještě jsem zapomněl dodat, že takhle nefunguje třeba několik dní, pak se zničehonic třeba na hodinu rozběhne a pak zase několik dní nejde.

Zde jsem nahrál video, jak se kotel chová při sepnutí termostatu topení: Wo5maE1AWg8FyvmEA

Pokud se nepletu, tak si matně vzpomínám, že s podobným chováním jsem se kdysi setkal. Přijít na příčinu, to nebylo vůbec snadné.
Příčinu jsem objevil na "regulátoru" přes který je přiváděn plyn do kotle k hořákům. Nejspíš došlo k "přilepení". Pomohlo poklepání dřevěnou násadou přes gumu, přímo na kovovou přívodní trubku vstupující do regulátoru. Někde se to "blbě přilepilo", asi z důvodu zamaštění. Informace bez záruky. Profi servis především! Plyn syčí, pak už jen bouchá a zabíjí. Takže žádnou partyzánštinu…

edit:
Ještě jsem pozorně shlédl video a laicky to vidím tak, že kotel se snaží vpustit plyn do hořáků a zároveň provést zapálení.

Prosím, rádo se stalo. Vím, že to zní šíleně, natož k tomu někoho nabádat, ale opravdu to takhle nějak bylo. Ještě jsem při vzpomínání došel k podezření, že se to tak chovalo při odstávce, což asi není zmíněný případ. Určitě konzultovat s odborníkem, který má praxi. Realizaci rovněž nechat na něm.

Zrejme zarastný hriadeľ obehového čerpadla v keramických puzdrách spôsobené kvôli šetreniu, odpojeniu/vypnutiu kotla od celoročného napájania 230V/50Hz, ako to v bežných domácnostiach "šetřílů" býva.

Tieto kotle musia byť nonstop v prevádzke lebo riadiaca SW elektronika pravidelne kontroluje obvody, každých 24 hod. pretáča hejblatá, capišto italiáno?

Buď rád, ak ťa Baxi cibazol neokradne o úkon púheho pretočenia hriadeľa vstaveného obehového čerpadla min. o 2000.-Kč.