Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otočit dveře

Ahoj lidi, obracím se na vás s dalším problémem. Potřebuji otočit dveře - futra tak, aby se místo dovnitř otevíraly ven. Futra jsou kovová, 10 cm, příčka je z dutých cihel. Nabízí se několik variant. Buď futra v prostředku přeříznout, vyloupnout je a dát tam obložku. Nebo mě někdo radil odvrtat zeď kolem futer, vyndat je i se zbytky cihel, otočit a pěnou zafixovat. Hezčí a jednodušší by asi bylo je odříznout flexou, ale v domě bych si to netroufnul kvůli prachu. Nebo normálně vybourat, otočit a dozdít. Nebo máte někdo jiný nápad? Prosím, poraďte, který z návrhů by bylo nejlepší použít. Moc děkuji za odpovědi. S.

Vzhledem k omezení té prašnosti (vyřezání flexou) bych spíše volil odvrtání silnějším vrtákem po obvodu po cca 5 cm, kolem futer z obou stran a pak majzlíkem mezi děrami proklepnout cihlu do dutin a futra vyjmout. Po otočení ale spíše zazdít klasicky po vyrovnání, zaklínování a rozepření futer běžným způsobem pomocí VPC malty a úlomků cihel.

To záleží, jaké máte provedení u ostatních dveří. Pokud máte klasické zárubně, tak bych to vyboural a zazdil obráceně. Když říkám zazdil, tak tím nemyslím ošvindlovat nějakou pěnou, ale fortelně normálně zazdít. S trochou toho prachu, bych si hlavu nelámal, to se uklidí. Ale bude to pořádně udělané. A nemusíte mít strach, že když náhodou někdo „práskne“ dveřmi, že se to začne hýbat.

Dobrý den,píšete příčka z dutých cihel,to se dá za hodinu vysekat růčo majzlíkem.Nebo pneumatickým kladivem dříve.Osobně bych pracoval opatrně,abych zachoval stávající futra.Dutou příčkovku když načnete,tak se pak už loupou dobře.Potom opět kvalitně zazdít,pěna je jen výplňový materiál.Když však vidím co dnes na pěnu dokáží novodobí klauni nalepit tak docela zírám.Používám ji také,ale né tam kde to má opravdu dokonale držet.Klasická futra nejsou okno,které drží na několika turbovrutech,jsou potřeba zazdít.
Zazdít na kvalitní maltu,futro vyplnit úlomky,ty vážou.Hlavně si futra před zazdíváním nezapomeňte uprostřed rozepřít kouskem prkýnka,jinak se sevřou.Před zazdíváním nakropit stávající zdivo okolo futer kde se to bude pojit,malta kvalitněji drží.:-)

Nepochopil. :-) Já přece netvrdím, že z pravých dveří uděláš levé. Ale že jejich otočením lze změnit směr otvírání, tím pádem budeš mít kliku vlevo místo vpravo a budou se otvírat dovnítř místo ven...

A o to tazateli šlo:

Potřebuji otočit dveře - futra tak, aby se místo dovnitř otevíraly ven.

V odpovědi „hostovi“ nešlo o žádnou renovaci, ale o orientaci dveří. A když narážíš na panty, zřejmě jsi nikdy kovové zárubně neviděl. Protože sikovkami bys je neulomil. Jsou do zárubní vložené, do proříznutého otvoru a přivařené. Musely by se odříznou flexou.