Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otočit dveře

Ahoj lidi, obracím se na vás s dalším problémem. Potřebuji otočit dveře - futra tak, aby se místo dovnitř otevíraly ven. Futra jsou kovová, 10 cm, příčka je z dutých cihel. Nabízí se několik variant. Buď futra v prostředku přeříznout, vyloupnout je a dát tam obložku. Nebo mě někdo radil odvrtat zeď kolem futer, vyndat je i se zbytky cihel, otočit a pěnou zafixovat. Hezčí a jednodušší by asi bylo je odříznout flexou, ale v domě bych si to netroufnul kvůli prachu. Nebo normálně vybourat, otočit a dozdít. Nebo máte někdo jiný nápad? Prosím, poraďte, který z návrhů by bylo nejlepší použít. Moc děkuji za odpovědi. S.

Nepochopil. :-) Já přece netvrdím, že z pravých dveří uděláš levé. Ale že jejich otočením lze změnit směr otvírání, tím pádem budeš mít kliku vlevo místo vpravo a budou se otvírat dovnítř místo ven...

A o to tazateli šlo:

Potřebuji otočit dveře - futra tak, aby se místo dovnitř otevíraly ven.

V odpovědi „hostovi“ nešlo o žádnou renovaci, ale o orientaci dveří. A když narážíš na panty, zřejmě jsi nikdy kovové zárubně neviděl. Protože sikovkami bys je neulomil. Jsou do zárubní vložené, do proříznutého otvoru a přivařené. Musely by se odříznou flexou.