Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím napájet LED osvětlení? "20 W" = 3 W, GE5.3, 12 V AC

Hezký den,

prosím o rady ohledně možností napájení LED osvětlení, "20 W" = 3 W, GE5.3, 12 V AC.
Rád bych se vyhnul nutnosti nákupu předraženého trafa.

1) Prioritně chci provoz na 230 V ~ síti.
2) Viz add 1 s tím, že potřebuji pár přenosek do ruky = patice na kabelu s vidlicí do zásevky.
2) Je nějaká šance, jak to zprovoznit z auto akumulátoru 12 V DC?

Elektroniku nějak zvládnu, ale světem novodobých svítidel jsem nedotčený.
Předem děkuji za jakékoli rady vedoucí k praktické realizaci, klidně i svépomocí a bastlířsky. :beer:

odkazované trafo je správné, bezpečnostní, dimenzované na zátěž 70W. ty si ho ke své 3W žárovce vybíráš proč?
jestli chceš něco zapojovat na síť, přeju tvé rodině mnoho štěstí, budou ho potřebovat.

https://www.svet-svitidel.cz/napetovy-zdroj-do-montazni-krabice-10w-12v-ip67-1/
https://www.svet-svitidel.cz/elektricky-transformator-drift-3-18w-230v-12v-dc/

jestli řešíš přenosnost, 3w ledky jsou i v některých svítilnách s aa články, samozřejmě to nevydrží věčnost. mají magnetické poutko - lehce přeneseš a když se ti nechce držet, někam ho chytíš.

Zeptal jsem se prodejce, který ty LED světla prodává. Nepůsobil jako odborník, spíš jako obchodník. Odkázal mne na elektrikáře. Dost alibistický přístup. Prodám vám to, ale nic víc po mě nechtějte. Těch LEDkovek mám plnou krabici za symbolickou velkoobchodní cenu 5 Kč/ks.
"Panodborník" mi tvrdil, že těch 70 W zohledňuje pouze halogenky. Údajně v případě osazení LEDek mám počítat s max 35-40 W. Když jsem ho žádal o důvodné vysvětlení, tak toho nebyl schopný.

Rád bych pro to našel praktické využití - třeba jako osvětlení pro pěstování chilli sadby Carolina Reaper.

Logicky to lze předpokládát. Něco už jsem se napěstoval. V posledních letech papričkám svítím "filamentovými žárovkami" a výsledky jsou výborné. Na menší pěstební box mi stačilo osadit 2x 4 W.

Ty z mého hlediska atypy v zadání dotazu budu osazovat do matice 2x3, takže při 6 ks to bude brát 18 W. Případně posílím. Mám jich dost. Důležité je, aby osvětlení výškově rostlo s papričkami.

Ostatní příspěvky pročtu až budu mít více času. Pak zvážím co z toho prakticky zrealizuju.