Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava desky stolu

Zdravím,

Máte někdo zkušenosti s opravou dřevovláknité desky stolu? Dostal se ke mně stůl, a jeho horní deska je v docela bídném stavu. Vypadá to, že se pod ochranou folii dostala voda a deska místy nabobtnala. Je možné desku z tohoto materiálu opravit tak aby byl povrch hladký a dala se na něj přilepit nová fólie ve stejném dekoru? Fotka vydá za tisíc slov.

Prvni
Druhy

Jediné co mne napadá je jemný smirek, tmel a spousta trpělivosti. Jen si říkám jak dlouho taková oprava vydrží pokud vůbec bude úspěšná.

Prakticky nemožné. Bez velkoformátového lisu tu fólii nelze nalepit tak aby byla skutečně hladká. A pokud to není fólie ale melaminová vrstva tak je to ještě nemožnější. Nehledě na to, že nabobtnalá dřevotříska je prakticky konečná. Fungovat by mohla dýha, ta se dá sbrousit do roviny, ale to taky bez dobře vybavené truhlářské dílny podomácku nepůjde. Osobně bych to řešil tak, že bych si zašel do Bau*, vybral lamino a nechal si uříznout novou desku na míru.