Nevím jak dnešní, ale dřív bývaly ty zásuvky důkladné a 16,5 A by neměl být pro 16A zásuvku (tj. stavěnou pro trvalý proud 16 A) problém. Ale ono to bude víc, protože 6.5 kW je mechanický výkon na hřídeli (snad je stále běžné udávat co je na výstupu a ne co je na vstupu), elektrický činný výkon bude vyšší o ztráty a proud potom ještě jalovou složku (účiník nebude 1). Ale to se bavíme o motoru pracujícím nadoraz, ten motor určitě nebude pracovat nadoraz celou dobu a pochybuju že vůbec někdy.
Předně bych se podíval na štítek motoru, tam bude právě údaj o proudu a z toho bych spíš vycházel, než z výkonu. Jinak účiník asynchroňáku bývá řádově 0,7 takže proud by byl 16.5/0.7 což je přes 23 A a to už je daleko nad nominálem, přesto si myslím, že to vyjde, protože jak píšu, ten motor určitě nepoběží na plný výkon.
No ale ještě je potřeba počítat rozložení do fází, ten proud bude menší odmocninu ze tří krát, což dává 13.6A a to se v pohodě vejde.
No radši ještě pro kontrolu; víme, že výkon 3f je P=3xUfxIf (fázové hodnoty), z toho If=P/(3xUf)
If=6500/(3x230)=9.42
Započítám-li účiník 0.7, pak je to zhruba 13.5 A
Kolik tak může mít takový motor účinnost, dejme tomu 80% (možná jsem moc optimistický, už si nepamatuju, kolik to ta EU vyžadovala), když započítám i ji, jsem na 16.8, což už je přes, ale jen pokud poběží naplno, takže bych si s tím tak nelámal hlavu.
Pak je tu ten rozběh, což je otázka možná tak sekundy (předpokládám odlehčený motor, ne se zaseklým polenem v řezu, takže jen překonání setrvačnosti, prostě lehký rozběh), po tu dobu bude brát násobek jmenovitého proudu (normálně 5x - 7x) a to by mohlo stačit i na vyhození toho 25A jističe (pokud je to obyčejné béčko, tak ho to vyhodí zcela jistě). Co si pamatuju ze školy, tak motory nad 2 kW se nesmí rozbíhat přímým připojením k síti (je samozřejmě řada výjimek, ale cirkulárka někde na vesnici tam asi spadat nebude).