Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava cyklopocitaca

Prestal fungovat cyklopocitac, uz druhykrat, prva zavada - prasknute sklo jazyckove rele, teraz je prerusena cievka v prijimaci. Snazil som sa to pospajkovat, ale ani tuk.Rozne chemikalie na pajkovanie, ani opalit nepomohlo. Drotik jemny, takze sa skor zlomi nez ho oskrabem. Je to sice taky cinsky, ale vyhovuje mi zobrazenymi hodnotami. Urcite ta cievka by mala mat nejake hodnoty vzhladom na prenos, ale asi to nebude az tak kriticke, mate nejaky napad aku nahradnu cievku pouzit? Alebo nejak navinut? Priemer je asi 10-12 mm, vyska asi 1-2 mm . . .
(cievka je uz len tak prilozena kvoli predstave, odpajkovana. Normalne tam bol pri navine uzol volny drot ktory bol medzi plsnym spojom a plastovym obalom - no holt cina)

Pri tej cene 17 EUR (jojo, cina podrazela . . . ) sa mi zda jednoduchsie tam len osadit cievku . . . chce to len napad, kde taku podobnu najst, rozmerovo . . . vykuchal som stare 2 relatka, ale tam je cievka na plastovej kostricke a ma vecsiu vysku, nedam zadny kryt . . . ale funguje. Zda sa ze na parametroch az tak nezalezi.

Moc nechápu, jak mohla sama od sebe prasknout cívka. No nevím, mně už to po té "opravě" přijde nepoužitelné. Promiň, ale za mě je to amatérská práce
hodna 10-ti letého klučiny, který se tím baví. Zahoď to a kup nový, ve finále ušetříš. Nebo se bav dál, ale ani kdybys sehnal stejnou cívku se stejným vynutím, vše udělal správně, nikdo nezaručí, že to bude správně fungovat nebo vůbec fungovat...

Ako som pisal, cina, na jednom mieste cievky uzol a cast drotika uplne mimo zaseknuta medzi kryt a plosak . . . Vyhovuje mi system zobrazenia a to, ze napajanie je na baterie a nie USB. Ja som este stara skola, za socializmu sa opravovalo vsetko :-)

Kedysi som sice robil v konstrukcii, ale neviem si predstavit ako by som to navrhol, otvory, priestor na bateriu, otocna zaklopka na otvor pre bateriu, tj otvory, osadenia . . . verim tomu ze sa to da, hlavne pre niekoho kto s tym robi mozno na dennej baze, ale to skor naviniem rucne zavit vedla zavitu tenkym drotikom :-)

:-) Nie, to je nazorna ukazka made in china . . . v podstate ta jedna nozicka tam bola povodne len tak prilozena . . . fungovalo to tak, ze ked sa dal kryt tak ako to bolo napruzene (krystal zohnuty na biele miesto) tak sa vytvoril kontakt . . . to uz je pripajkovane . . .