Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Oprava" plexiskla

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda někdo nemá nějaký nápad jak vyplnit tuto ulomenou plochu plexiskla.
Napadlo mě mnoho možností, ale chtěl jsem se ještě poradit s dalšími lidmi.

Jeden z několika nápadů je nějaké lepidlo, které po zaschnutí úplně ztvrdne. (vím, že takové existuje, ale nenašel jsem jej)
Dále mě napadlo vyplnit to pryskyřicí, ale to nevím jak na tom je tuhostně. Nebo například dát tam co největší kus plexiskla a to nějak přichytit.

O vzhled částečně jde, ale i částečně ne, po tom co se plocha nějak vyplní mám v plánu to zbrousit a stříknout sprejem. Nemusí to být nijak dokonalé, protože i zbytek plexiskla má nějaké šrámy.
Přikládám fotky a předem děkuji za Váš čas.

Ako spominali, Dentakryl. Ovsem pozor, po vytvrdnuti je poriadne tvrdy, tazko obrobitelny rucnymi nastrojmi, ak vobec.
Druha moznost, upravit (vypilovanim vybruswnim . . . .) vylomeny kus na nejaky pravidelny rozumny rozmer (obdlznik) a vlepit odrezany kus prislusnych rozmerov. Plexisklo sa rozpusta dobre v chloroforme, da sa pripravit priamo lepidlo rozpustenim kuskov plexiskla.

Tak to nebude k ničemu.Plexisklo se dříve běžně lepilo chloroformem,jenže každý k němu neměl přístup.Někdy před čtyřiceti lety jsem plexi potřeboval lepit,rozpouští se i v kyselině octové.Roztloukl jsem kousek kladívkem na čistém podkladu,drť dal do skleničky od inkoustu a zalil touto kyselinou,druhý den z drtě byla tekutá hmota.Malinko jsem ještě přidal kyselinu,aby to bylo řidší.Touto hmotou by se dal i zalít větší defekt.Po letech nepoužívání to ve skleničce ztvrdlo v plexisklový válec.Touto metodou se dají vyrábět i různé výtvory se zalitím předmětů do plexi.:-)