Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Izolace starší půdy

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu jak vhodně zateplit podlahu nevytápěné půdy. V tuto chvíli je složení podlahy ze spodu následující: omítka, rákos, podbití, trámy [vxš] 20x10 cca 1m od sebe, mezi nimi igelit a volně vložená izolace rotaflex zhruba na výšku trámu, prkenný záklop, sololitové desky a na nich škvárobeton zhruba 5 - 6cm vrstva.
Izolace tu sice je ale nevím jestli má nějaký význam, když je zespod ten igelit a nahoře je vše uzavřeno tou škvárou. Dům je nezateplený z plynosilikátu.

Děkuji za jakoukoliv radu.
Radek

Ano je mi jasné, že izolaci tvoří rotaflex. Spíš jsem měl na mysli jestli ta skladba vůbec nějak funguje, když je to vše utemované tou škvárou. Jestli třeba ten rotaflex nevyhodit, položit parotes na to položit novou vatu a přes ni nějaký rošt a pak ještě jednu vrstvu a na ní položit prkna s mezerou, jen takový nápad ale nevim, zas aby pak třeba nehnilo zhlaví trámů.

Ten igelit, který tam nyní je, byl pravděpodobně už myšlen jako parotěska. Já jej při zateplování rovněž používal. A pokud je nynější vrstva té vaty stále suchá, tak ten parotěs pravděpodobně celkem funguje a i přes tu vrstvu škvárobetonu se případně proniklá drobná vlhkost dostatečně odvětrává.

Pokud je ta skelná vata suchá a její síla je těch cca 20 cm, tak bych to víc neřešil. I tato izolace je poměrně slušná a další "zateplování" by už mělo poměrně malý efekt. Důležité je, aby byla i půda odvětrávána a v té tepelné izolaci voda nekondenzovala. Mám takto rovněž izolovaný strop obytného podkroví, dokonce i s menší vrstvou té skelné vaty. A povrch podlahy půdy rovněž škvárobeton. A na něj jsem položil vyčištěné vyřazené staré syntetické koberce, aby se povrch lépe udržoval. A není to špatný. No a půdu používám pro uskladňování různých věcí, jako "skládek" NZ. ;-):-D

Jj půda je větraná dobre, vata se zdá být suchá ale nevím jestli je dobře že je pod izolaci igelit, všude píšou že se pod dává parotěsná fólie a vata by měla "dýchat" ale tady je ten sololit a škvára tak nevím jestli to nějak neupravit přece jen v zimě se asi bude držet více vlhkosti ve vatě.

No, vždyť už jsem psal, že ten igelit je vlastně parozábrana. Takže by to mělo být jako dostatečně difuzně nepropustné. A pokud už to je takto delší dobu a nebyly problémy, tak by to mělo být Ok. Když tak to zkontrolovat v zimě, při větších a dlouhodobějších mrazech, ale nyní to považuji za celkem zbytečnou práci a náklady.