Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kmitá mi osvětlení

Začalo mi kmitat světlo na WC - halogenové . Zjistil jsem že světlo je na stejném okruhu jako sklep. Ve sklepě jsem zjistil taky kmitání světla - obyčejná žárovka, zářivka.
Nevíte co to může způsobit?

Prakticky to mohou "dělat" : uvolněné, vypálené vodiče ve svorkách /fáze, nebo nula/, případně vadný jistič /vypálený kontakt/. To se může stát i při zdánlivě málo zatíženého světelného okruhu. Tam ale klasické žárovky "odchází" většinou zkratem s následným vypadnutím jističů .. a je to. Zkuste jistič světla několikrát vypnout a znovu zapnout, jestli se to změní. Jsou na stejném jističi ještě další světla, která neblikají? Pak je jistič v pořádku a bude potřeba prověřit společné části vedení pro postižená světla.

Jde o novější instalaci, kde jsou asi vodiče spojovány v krabicích pod vypínači. Teď už to bude spíše na osobu s příslušnou kvalifikací a vybavením. Zkontrolovat svorky na jističích, na N můstku a příp. na vývodech z rozvaděče. A nakonec pak použít multimetr, měřením napětí, příp. odporu lokalizovat místo přerušování.