Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem roddinej domek - nestíhá fáze

zdravím,

furt nám vypadává proud v tej jedný fázi, už se vysypala pojistka, dali sme novou a stále se spotřebiče vypínaj... ať už je zatížení větší/menší, takže nakonec stejně to seškvaří další pojistku

většinou proud vypadává, když je fáze zatížená v 1.patře i v přízemí... ale dříve při sebevětším zatížení bylo vše ok...,

děkuji za případné rady

Dobrý den,co je tam za pojistku,model?Měl jsem kdysi podobný problém,ale větší zátěž,topili jsme akumulačními kamny.Několikráte jsem měnil pojistku v krabici na domě.Později jsem zjistil,že má špatný kontakt,hřálo se to přímo pod pojistkou.Vyměněn pojistkový spodek-kontakt a byl klid.Dále můžete mít někde vyhřátou zásuvku a špatný kontakt mezi ní a vidlicí spotřebiče.Kouknout do krabic a zásuvek a přejít spoje,kde je vůle,tam to topí a pak stoupá zátěž na pojistku,nebo jistič.Zkoušejte i spotřebiče při kterých to přehoří,prostě vylučovací metoda,pak najít konkrétní závadu na spotřebiči.
Hlavně nikdy nezapomeňte na bezpečnost při hledání a odstraňování závad,shodit hlavní jistič,pokud jen neměříte zkoušečkou!!!:-)

pojistka 50A/500V ,,, jinak díky moc, je to zásuvka v místnosti v patře - teď se projevila, vyhodila hlavní jistič v patře --- ale měla velký ambice, že šla po fázi svině...

ale, když je tam ta vůle, tak v tej zásuvce jakoby prská... a to ta svině nedělá..., může bejt prasklej drát někde po cestě, při těhlech projevech...?

Dobrý den , zásuvkou to pravděpodobně nebude pojistka 50A předpokládám ,že šroubovací , hlavní jistič je kolik ? pokud je 25A tak zavolat na poskytovatele a žádat o výměnu pojistkových spodků za nožové .Tři jističe 16 A na jedné fázi je 48 A pokud je obvod plně zatížen což většinou není . tak jsem původně měl za to že jde o pojistky E 27 25 A . Pokud tam jsou E 33 50A tak je chyba v jejich kontaktu v pojistkovém spodku

To je docela unikát něco takového mít doma (alespoň se to tak říkalo, že není běžné, aby aby nestačilo 25A nejvyšší proud pro E27 ("věřte mi, že takovou domácnost jsem ještě neviděl" říkal jeden elektrikář, co nás taky školil na padesátku); později se už dávaly jističe). Ale za nožovky bych to neměnil, ty nejsou určené pro obsluhu bězným uživatelem (musela by se pak pokaždé volat výjezdovka rozvodných závodů), tohle dědictví Edisona bych se spíš snažil obhájit.
Jak se zdá, příčinou teda bude zásuvka a na to je potřeba poslat elektrikáře. Ono jak se přerušuje kontakt (prská to) tak ty spotřebiče jako počítače, monitory, televize... berou nárazový proudy a to je to, co může vyhodit jistič nebo pojistku. Zažil jsem takto i ledničku (a to je jen motor ne žádné spínané zdroje), že vyhazovala jistič, když byl po cestě vadný kontakt v zásuvce, ne přímo v té u ledničky, ale po cestě (jak jsou zásuvky smyčkované). Možná by stálo za to zkontrolovat zásuvky po cestě, jestli v nich neni něco uvolněného.