Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vybourat a vyměnit futro

Dobrý den,
měl bych dotaz. Na chalupě bych potřeboval vyměnit futro. Jenže tam není překlad. Asi půl metru zdi někdo postavil přímo na futru.
Jak to mám udělat, aby ten vršek nespadul dolů?
Máte s tím někdo zkušennost?

Díky

Tak se to dřív dělalo u nenosné příčky. Různé podpírání, L-profily a podobně jsou zbytečné. Jestli je to postavené na kvalitní maltě, tak to nezbuchne - pokud přerušíš práce a budeš pokračovat třeba druhý den, doporučuji to přesto podepřít. Též se používá vybrourání nad futrem do tvaru písmene A, také to nezbuchne. Pokud se zdivo rozpadá a hrozí zbuchnutí, nechat to spadnout - bacha, nezůstat pod tím. Nebo lépe opatrně rozebrat zvrchu. Pak to na nové futro udělat stejně - bacha, nahoře futra je třeba mít trám, ne nějaké tenoučké prkýnko nebo plech. Můžeš nad futro dát překládek nebo hurdisku a vystavět to nad tím, aby to pro příští generace bylo jednodušší.