Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v prvním patře

Dobrý den,

mám na vás velkou prosbu. Rekonstruují místnost v prvním patře s tím, že budu dělat i podlahu. Chtěl bych se Vás zeptat na Váš odborný názor jaký je podle Vás nejvhodnější postup. Cílem je co nejnižší hlučnost (neřeším podlahové topení). Máme děti a pod námi bydlí starší lidé. Jsem limitován výškou což je 9 cm.

Podklad: trámy
Výška celé chystané podlahy je 9 cm.

Předem Vám děkuji za odpověď.

Moc Vám děkuji za názory a zkušenosti. Nicméně, já bych potřeboval vyřešit clekovou stavbu podlahy a nejen tu horní část. Mám odkyrté nosné trámy a zvažuji nejvohdnější skladbu celé podlahy. Jsem omezen 9 cm.

Uvažuji:
1. vrstva - na nosné trámy 1,5 cm miralonu (nalepit)
2. vrstva - poté dvě křížené OSB desky cca 1,8 cm x 2 = 3,6CM (sešroubovat k sobě, bez ukotvení do nosných trámů)
3. vrstva - Kročej cca 1 cm
4. vrstva - nějakou folii proti prolití betonu
5. vrstva - beton (cement/anhidrid) - zbylých cca 3 - 3,5 cm

nebo jen nějakou statnější osb, kari sít a celé to vylít? Co bude fungovat lépe proti dupotu a hluku?

Děkuji