Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v prvním patře

Dobrý den,

mám na vás velkou prosbu. Rekonstruují místnost v prvním patře s tím, že budu dělat i podlahu. Chtěl bych se Vás zeptat na Váš odborný názor jaký je podle Vás nejvhodnější postup. Cílem je co nejnižší hlučnost (neřeším podlahové topení). Máme děti a pod námi bydlí starší lidé. Jsem limitován výškou což je 9 cm.

Podklad: trámy
Výška celé chystané podlahy je 9 cm.

Předem Vám děkuji za odpověď.

Koberec pomůže, ale...... když spadne něco na podlahu, tak to utlumí, rodinnou hádku taky, ale neutlumí dupání, to jsou nízké frekvence a ty se kobercem neutlumí. Bydlel jsem pod takovou rodinou, všude koberce i s podložkou a slyšeli jsme každý krok.

Jestli bude podlaha ležet na trámech co dole nesou strop, tak je to blbé.
Ideální by bylo položit pochozí podlahu na jiné uložení, které by se nedotýkalo dole stropu.
To by znamenalo duplikovat trámy a dát je o kousek výš než původní.
Kolik by to stálo a jak to udělat by asi měl poradit stavař statik/jprojektant.

Moc Vám děkuji za názory a zkušenosti. Nicméně, já bych potřeboval vyřešit clekovou stavbu podlahy a nejen tu horní část. Mám odkyrté nosné trámy a zvažuji nejvohdnější skladbu celé podlahy. Jsem omezen 9 cm.

Uvažuji:
1. vrstva - na nosné trámy 1,5 cm miralonu (nalepit)
2. vrstva - poté dvě křížené OSB desky cca 1,8 cm x 2 = 3,6CM (sešroubovat k sobě, bez ukotvení do nosných trámů)
3. vrstva - Kročej cca 1 cm
4. vrstva - nějakou folii proti prolití betonu
5. vrstva - beton (cement/anhidrid) - zbylých cca 3 - 3,5 cm

nebo jen nějakou statnější osb, kari sít a celé to vylít? Co bude fungovat lépe proti dupotu a hluku?

Děkuji