Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pístní kroužky

Dobrý den, koupil jsem pístní kroužky na babettu a oni mají po celém obvodu vnitřní vybrání. Proč to tam teď dělají? Nikdy jsem se s tím nesetkal. Jak to patří, vybránim nahoru nebo dolů?
Kolem starých motorek se motám dlouho ,ale tohle neznám.

V takom prípade by som uvažoval tak, že krúžok má hlavne tesniacu funkciu (stieranie u dvojtaktu akosi nemá zmysel - olej sa spaľuje spolu s benzínom) a osadil by som ho podľa priloženého obrázka. Existujú aj krúžky so skosením ktoré sa osadzujú opačne, ale tie majú hlavne stieraciu funkciu - skosenie potom umožní lepší odtok zotretého oleja do priestoru pod valcom.