Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Držák tyče (garnýže) na záclonu

Dobrý den,
obracím se na vás s primitivním dotazem, avšak už několik hodin nebo spíše celý den hledám na internetu a z milionů obrázkl a odkazů jsem prozatím nenalezl to, co hledám.
Potřebuji sehnat držák garnýže, konkrétně tyče na to, abych na tyčku navléknul záclonu. Takové tyčky s držákem se obvykle používá u menších a lehkých záclonek, máme to použité v kuchyni a rovněž to mám použité do stropu, kde mám pověšený závěs z provázků.
Jak nyní však popsat samotný držák, který hledám na internetu. Nemohu jej vyfotit, protože jsem momentálně na jiném bydlišti a rád bych mezitím již vybral na internetu to, co vlastně potřebuji a případně s určitou představou s tím zašel do obchodu a rovněž abych věděl, kde to zhruba shánět.
Je to jakoby držák v podobě válečku, kdy po bocích tohoto válečku je oblouček, skrze který se nasune právě ona tyč. Víceméně to má tedy zhruba tvar jako "HYPERBOLOID" tedy víceméně má tvar jakéhosi "Trnu", držáku lodí u přístavu, kam se zahákne oko lana. Tuším však, že tento obloukovitý výřez je jen na jedné straně onoho válce, ale asi i na obou. Není podstatné.
Takový tvar má přesně právě oný držák na tyče na záclony a klidně i na jakékoliv tyčky. Vůbec nevím, jak se to jmenuje. Celou dobu na internetu hledám pod pojmy držák garnýže. Víceméně to tedy vypadá jako válec a když si ho představíte zboku, jakoby jej na kraji ukousnul.
Pokud si dle mého popisu nebudete moci držák představit, zkusím to nějak nakreslit.

Díky moc!

Mě právě přijde praktické, jak to je na mých fotkách, že to nemá nadstavenou tyčku a zbytečně se neoddaluje od stropu či případně od zdi. V případě stropu se pak zbytečně tyč nesnižuje dolů o několik centimetrů a je možné ji zavěsit rovnou od stropu. A celkově mi to přijde dost praktické, neboť se to do toho pouze nasune, nacvkane. ;)

Že by tohle? https://www.hornbach.cz/p/vitrazni-tyc-montana-90cm-bila/10165478/

Popravdě nikdo nikde neví, jak se to jmenuje. Volal jsem babičce, říkala, že to běžně mají v těch OBI, UNIHOBBY, ... marketech a že to tam kupovala na všechna okna. Tady se to jmenuje vitrážní tyč, díky babičce jsem to hledal pod výrazem dřevěná garnýž obi - příslušenství a vyjelo mi tohle. Tady je to dřevěné a tuším, že to bude obdoba toho plastového. Ale název toho držáku stejně nevím :D

Jojo, vypadá to, že to je ono :)
Popravdě by mě nanapadlo, že to bude konkrétně pro VITRÁŽNÍ TYČKU na záclonu na vitráž. Stačí změnit výraz nebo účel použití a najdete hned spoustu jiných věcí :)
Takže super, myslel jsem, že už to snad nikdy nenajdu a neseženu :)... Takže držák, nosník na vitrážní tyčky - určitě se bude někdy hodit vědět i pro vás ostatní, protože to je fakt super věc na všestranné využití. Určitě ne jen na vitrážní tyčku, ale na jakékoliv pověšení jakékoliv tyče a možná i spoustu dalších věcí ;)

Díky moc za pomoc ;)