Tlačenka s cibulí a octem.
Po delší době jsem si dopřál tlačenku s cibulí a octem. Zdála si mi moc ostrá. Koukal jsem se na internet, jestli je tam nějaký recept na jemnější nálev, ale narazil jsem jen na to, že nakrájená cibule se poleje neředěným octem a okoření se pepřem (možná bych něco našel, kdybych hledal déle).
Máte někdo nějaký svůj recept, ale aby příprava netrvala moc dlouho?
BTW:
Chci tu vzdát hold jednomu řezníkovi z doby, kdy jsme se dali dohromady čtyři rodiny a pořádali jsme zabíjačky. Tlačenka od něj byla tak dobrá, že byla škoda její chuť něčím kazit.
Jde o to, co vytváříš.
Tlačenku na kolečka na chleba s cibulí - poleju neředěným octem trochu chleba, pak dám tlačenku na chleba, zase trochu poleju neředěným octem a pridám trochu cibule
Tlačenku do misky - tlačenku nakrájím na kostky, přidám cibuli a ocet asi 1:1 s vodou. Tlačenka pak skoro plave v nálevu.
Tlačenka, cibule, pepř, polít octem.
Přítelkyně ocet nerada, tak si to polévá citronovou šťávou. Je to jemnější...
Krásný dotaz. Mě ten ocet taky nedělá úplně dobře, takže buď ředím trochu vodou nebo si to poleju lákem ze sterilovaných okurek, to bývá pěkně kořeněné a slabší.
U mě klasika - tlačenka, ocet, cibule, pepř. Poslední roky jsem si zvykl ocet ředit, je to lepší, že nepotlačí chuť tlačenky.
A jak píšeš - dobrá tlačenka ani žádné "vylepšování" nepotřebuje, maximálně možná trochu cibule jako oblohu...
Já to beru od oka. Poleji na talíři octem, přidám trochu vody, opepřím, ochutnám namočený kus tlačenky a případně ještě doředím vodou.
Dobrý den!
Nebyl ten recept staršího data? Dříve se prodával 4% ocet, nyní prodávaný má 8%. V tom může být váš problém.
Asi vam to bude pripadat ako "prasarna", ale skuste tlacenku s horcicou. Ja ju uz inak ani nejedavam.
Jednou jsem chvátal a tak jsem rozřízl housku, namázl hořčicí na to plátky cibule a mezi to tláču. Nebylo to špatný a tak si občas tláčoburger dám.
Ale ocet na klasickou úpravu si ředím.
dík za námět, některé způsoby musím otestovat.
za sebe dávám ocet 1:1 s vodou, ale to už tu bylo.
Souhlas s "Vítovcem" akorát se domnívám, že ten ocet byl 5%.
Plátky tlačenky (servírované oteplenenou izbovou teplotou) preliať lisovaným olejom z dyňových semienok lahodnej, orieškovej chuti, cibuľa, pár kvapiek kuchynského octa alebo citróna.
Tekvicový olej v kombinácii s tlačenkou a spol. nemá chybu.
Tieto semenné oleje za studena lisované, hlavne Pestrec mariánsky a spol. bodlačia, užívam dlhodobo, na šalátoch, na studenej mise, prípadne čerstvo mletý (nesmie prekročiť v mlynčeku pri drvení 35°C) pilín Sylibum marianum do ranných vločiek, zaliate studeným kefírom. Stolica voňavá, chutná, okrovo hnedastá ala nemluvňa, batoľa, ciciak, lezúň čerstvo vykydaný práve do plenečiek.
Kotvičník zemný-plazivý, ako doplnok 1500mg, odporučím tiež.
Zkusil jsem nakrájet cibuli, nasypat do sklenice, zalejt octem, posypat pepřem, snad dát tam trochu cukru, samozřejmě protřepat, dát do ledničky a nechat rozležet.
Myslím, že je to lepší než když je ta cibule s octem nerozležená.
no jo, ale kdo to tak dlouho vydrží?
U nás se vždycky ocet pro kuchyň ředil, teď používám vinný, který je slabší.
Když je zrovna někde v akci ledový salát, tak si dělám vlastní verzi šopského salátu s balzamikovým octem. Nebo taky pokud zbyde citron po ostrouhání kůry, na okyselení salátu použiji ten.