Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tlačenka s cibulí a octem.

Po delší době jsem si dopřál tlačenku s cibulí a octem. Zdála si mi moc ostrá. Koukal jsem se na internet, jestli je tam nějaký recept na jemnější nálev, ale narazil jsem jen na to, že nakrájená cibule se poleje neředěným octem a okoření se pepřem (možná bych něco našel, kdybych hledal déle).
Máte někdo nějaký svůj recept, ale aby příprava netrvala moc dlouho?

BTW:
Chci tu vzdát hold jednomu řezníkovi z doby, kdy jsme se dali dohromady čtyři rodiny a pořádali jsme zabíjačky. Tlačenka od něj byla tak dobrá, že byla škoda její chuť něčím kazit.

Jde o to, co vytváříš.
Tlačenku na kolečka na chleba s cibulí - poleju neředěným octem trochu chleba, pak dám tlačenku na chleba, zase trochu poleju neředěným octem a pridám trochu cibule
Tlačenku do misky - tlačenku nakrájím na kostky, přidám cibuli a ocet asi 1:1 s vodou. Tlačenka pak skoro plave v nálevu.

U mě klasika - tlačenka, ocet, cibule, pepř. Poslední roky jsem si zvykl ocet ředit, je to lepší, že nepotlačí chuť tlačenky.

A jak píšeš - dobrá tlačenka ani žádné "vylepšování" nepotřebuje, maximálně možná trochu cibule jako oblohu...

Plátky tlačenky (servírované oteplenenou izbovou teplotou) preliať lisovaným olejom z dyňových semienok lahodnej, orieškovej chuti, cibuľa, pár kvapiek kuchynského octa alebo citróna.

Tekvicový olej v kombinácii s tlačenkou a spol. nemá chybu.

Tieto semenné oleje za studena lisované, hlavne Pestrec mariánsky a spol. bodlačia, užívam dlhodobo, na šalátoch, na studenej mise, prípadne čerstvo mletý (nesmie prekročiť v mlynčeku pri drvení 35°C) pilín Sylibum marianum do ranných vločiek, zaliate studeným kefírom. Stolica voňavá, chutná, okrovo hnedastá ala nemluvňa, batoľa, ciciak, lezúň čerstvo vykydaný práve do plenečiek.

Kotvičník zemný-plazivý, ako doplnok 1500mg, odporučím tiež.