Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meteostanice Solight TE76 - bezdrátové čidlo.

Mám meteostanici Solight TE76. Asi mi dosloužilo bezdrátové čidlo (používám ho ke sledování teploty v lednici, mám tam léky co vyžadují určité rozmezí skladovací teploty).
Lze to čidlo samostatně někde koupit/sehnat?

[bf69ffd45716d9d6b1419dc18dd62bba--mm2000x2000.jpg]

Nebo nějaký teploměr s bezdrátovým čidlem, ale aby byl spolehlivý, čidlo komunikovalo i na delší vzdálenost skrz dveře lednice a aby byl levnější než kompletní meteostanice.

Než budeš zháňať externé čidlo - skontroluj si v pôvodnom baterky! Keďže to máš v chladnom prostredí a navyše musí vysielať cez obal (kovový) chladničky - spotreba je tam vyššia než zvyčajne.
Mám niečo podobné - GoGen - jedno čidlo je vonku na balkóne a baterky sa v chlade (žiaľ) vybijú cca o 1/3 rýchlejšie než zvyčajne. Po výmene trvá cca 3-5 min. než jednotka identifikuje to čidlo.

S tím přepínáním čidel je mi to jasné - dá se na té meteostanici přepnout tlačítkem nahoře buď na cyklické přepínání nebo napevno na jeden ze tří kanálů. A na čidlu je pod baterkami přepínač na kterém kanálu to čidlo má vysílat.
Já to mám na trojce. Zajímavé je, když na meteostanici přepnu na jedničku nebo na dvojku, tak mi to tam taky něco ukazuje.