Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linoleum do zahradního domku

Dobrý den,
prosil bych o vaše názory. Mám zahradní domek, který je ze spodu větraný :-) . viz foto.
Jaký máte názor, kdybych do zahradního domku položil na podlahu linoleum (trochu se mi ta podlaha vysušila a jsou tam mezery)? Mám strach aby to nehnilo.
Domek bude využíván jen v létě na občasné přespání. Žádné topení. Děkuji

Jak píše Zero i já souhlasím s tím, že je zespodu podlaha dostatečně provětrávaná a hnití ani plísně nehrozí. Případně, pokud by jste chtěl mít opravdu jistotu, tak ještě jednou povrch natřít třeba karbolineem. A bez toho miralonu, ten by mohl případně nějakou vlhkost absorbovat a pak držet.
https://www.balshop.cz/detecha-karbolineum-extra-3v1-barva-na-drevo-tresen-3-5-kg/?utm_campaign=test&utm_source=zbozi.cz

Linoleum je materiál určený do interiéru. Nezhnije, ale vplyvom UV žiarenia a počasia rýchle degraduje. Neviem o linoleu, ktoré by bolo stabilizované proti UV žiareniu. Na takéto účely ako potrebuješ sa vyrábajú kompozitné dosky drevo - plast (WPC). A aj to lepšie vyzerá. Skús zadať do vyhľadávača napr. "WPC dosky"

Čím a jak bylo dřevo ošetřeno?

Na křivou prkenou podlahu jsem dal lino a svařil. Přizpůsobilo se to. Nikde nic nepopraskalo. Sváry drží. Kdybych to neměl prakticky vyzkoušené, tak bych tomu nevěřil. Není to však zárukou ničeho a nenabádám k tomu.

Jinak bych se zeptal praktiků přes dřevostavby. Ti určitě poradí.

Plovoucí podlahu považuji za pofidérní řešení, tím spíše, pokud to bude nějaký laciný aušus.
Co se poradit s podlahářem a dále znalcem dřevostaveb?
Dobrý podlahář už bude mít zkušenosti, dost viděl a dost zažil.
To co jsem tu psal výše, tak se to týká zkušenosti za posledních 20 let. Bohužel nevím přesné značení toho "linolea", které je ve skutečnosti PVC.

Navrhuji udělat praktický test. Někde sehnat větší kus a pozorovat to během zimy. Taky dost napoví, pokud bude pršet 1-2 týdny.