Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký hořák na pokládku lepenky na garáž

Zdravím, budu pokládat modifikovaný asfaltový pás na garáž (cca 7*4 m) a tak bych se chtěl také poradit jaký pořídit hořák. Vzhledem k tomu, že 10 kg PB lahev mám, tak asi bude výhodnější si hořák zakoupit než půjčovat. Bude stačit tento hořák? Má tepelný výkon 58 kW, průměr trysky 60 mm, délku přívodní hadice 5 m a délku: 850 mm.

Pak jsem ještě našel tento. Tam bude asi jediný rozdíl v tom, že má navíc regulační ventil a ten snad není potřebný. Nebo ještě tento (opět bez rv). Díky za rady

Bez problémů i ten první. Regulátor není potřeba, tyto hořáky se připojují přímo na bombu s PB a plamen se reguluje ventilem na rukojeti. Pouze ještě doporučuji si zhotovit i nějaký stojan na bezpečné odkládání hořáku při práci a práci provádět v dobrých silnějších pracovních kožených rukavicích (nebezpečí popálení). ;-)

Jestli je láhev 2 kg, nebo 10 kg, vyjde to nastejno. Výstupní tlak mají obě stejný a pokud je mi známo, měl by být kolem 2 barů. V tom není rozdíl. Pokud se chce ale použít regulátor pro tyto výkonové hořáky, pak je nutné, aby to byl regulátor vysokotlaký, s možností regulace až do 4 barů, ne běžný klasický na 0,3, nebo 0,5 baru. Takový hořák ke svému výkonu, s tím malým tlakem, není schopen dát potřebný výkon. Takže, v podstatě, ten regulátor je zbytečný. ;-)

Tlak v láhvi je závislý na teplotě. Může být i 10 barů. A pak ale klesá, jak se plyn odpařuje, tam je jistý vliv velikosti láhve a teploty okolí. S regulátorem - a opravdu nutno vysokotlaký - je ten výkon stabilnější a neplivne to tolik po pauze v práci, no nezbytný ale není.
A ty normální jsou jen 20 nebo 50mBar, půl baru by se už třeba sporáku nelíbilo.

Omluva. S tím výstupním tlakem, u běžných regulátorů, jsem se opravdu "sek". To jsou holt ty řády a "neřády". :-) 0,5 bar (tedy 500 mbar) je opravdu na normální PB spotřebiče moc.
Ten údaj vnitřního a výstupního tlaku v láhvi 2 bary se takto údajně udává zhruba při "pokojové teplotě", tedy cca 20 st.C. Ovšem při radikálním ohřevu (třeba při požáru) se tlak opravdu i radikálně zvyšuje a může dojít u láhve i k explozi. Z čehož mívají velký respekt i hasiči a v případě požáru a nálezu lahví s PB je co nejrychleji ochlazují a z řádné vzdálenosti. :-|