Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PP/PE lano v betone ?

Ahoj,
Mam v plane vyrobit si na zahrade par betonovych obrubnikov cca 1m x 0.25m x 0.08m . Chcel som ich vystuzit dvoma roxormi 6mm alebo kompozitom 4mm. Napadlo ma ale, neslo by pouzit klasicke polypropylenove stavbarske lano povedzme 4mm ? Take co sa minimalne natahuju, nie dynamicke. Do formi by som par takych lan natiahol. Moze to mat zmysel ? V principe tahovu zlozku by to mohlo pohltit, ak bude dostatocne pevne. Spevni sa tak ten obrubnik ?
Vdaka,
Mato

Armovanie 1bm obrubníkov situovaných na domácej parcele nemá zmysel. Nie sú zaťažené tlakom, ťažkotonážnou jazdou vozidiel. Odlej ich na rovnej, hrubým igelitom podloženej ploche z kvalitného, drveného, vymývaného kremeňa.

Dôležité je lôžko pod osadené obrubníky z drveného šutra, makadamu.